Четверо українців відкрили фіктивне "підприємство-одноденку". Потім вони уклали з банком угоду щодо встановлення в офісному приміщенні фінустанови терміналу для проведення безготівкових розрахунків.
Для цього зловмисники "несанкціоновано втрутилися в платіжну систему банку й незаконно перерахували 16 млн грн, що належать фінансовій установі, на картковий рахунок, відкритий на одного з учасників угруповання".
Наприкінці жовтня співробітники СБУ затримали в Києві 4 кіберзлочинців "на гарячому" під час отримання ними коштів з каси банку .
Встановлено, що організатор групи – 32-річний житель Київської області з технічною освітою, який з 2007 року перебуває у міжнародному розшуку за вчинення злочинів, пов'язаних із заволодінням коштів банківських установ Росії і України шляхом проведення "хакерських атак" на рахунки клієнтів банку, використання підроблених платіжних карток, встановлення на банкоматах скіммінгових пристроїв та ін.
31 жовтня зловмисникам оголошено про підозру у вчиненні шахрайства в особливо великих розмірах і за допомогою електронно-обчислювальної техніки, у створенні фіктивного підприємства , яка завдала серйозної шкоди банку, у несанкціонованому втручанні в роботу техніки.
Організатора угруповання заарештовано.
Викрадені кошти в повному обсязі повернуті банку.
Як повідомлялось, Міністерство внутрішніх справ констатувало збільшення випадків дрібного шахрайства, пов'язаного з використанням мережі Інтернет в 2013 році.
Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 21 червня засудив до 5 років в'язниці росіянина й 2 українців за викрадення коштів з банківських рахунків за допомогою хакерських програм.
19 березня співробітники СБУ разом з Федеральною службою безпеки Росії затримали 20 осіб за підозрою в причетності до хакерської групи, що зняла з рахунків російських і українських банків близько 8 млрд російських рублів і 3 млн гривень відповідно.
У 2012 році в Україні з особистих рахунків фізичних осіб зникло 11,4 млн грн. в результаті шахрайських операцій в інтернеті.