«Міністерство доходів і зборів вже оголосило про запровадження при прийомі на посади у власні структури перевірки претендентів на детекторі брехні, розробивши відповідні нормативні документи. Однак у претендентів на вакансію переважно цікавляться другорядними питаннями», – пояснив Луценко.
За його словами, натомість усім громадянам України «було б цікаво, якби процедуру перевірки на поліграфі в прямому ефірі пройшов очільник «Мінздоху» Олександр Клименко».
«Щоб він особисто відповів на запитання про те, чи виконує він вказівки з Адміністрації президента, чи сплатив усі податки та чи бере хабарі», – підкреслив Луценко.
Він впевнений, що запровадження детекторів – не панацея, оскільки будь-яка нова процедура має сенс лише тоді, коли вона докорінно змінює ситуацію.
«Боротьба з корупцією на 90% складається з прийняття нових законів. Закони в Україні має бути змінено таким чином, щоб незаконний шлях вирішення «проблеми» був у рази дорожчим законного шляху», – наголосив голова Ради Третьої Української Республіки. – «Але «поліграф» має сформувати непідкупну поліцію, прокуратуру та суд, які будуть виконувати лише вимоги закону».
Як повідомлялось, наприкінці жовтня наказом N329 Міністерству доходів і зборів офіційно дозволили використовувати у своїй роботі поліграфи.
Технічний пристрій, як йдеться в інструкції міністерства щодо його застосування, може бути використано лише в трьох сферах. Зокрема, у оперативно-розшуковій діяльності в системі міністерства та його територіальних органах для звуження кола підозрюваних, виявлення причетності опитуваних осіб до планування, підготовки та скоєння правопорушення, оцінки правдивості показань.
Дві інші сфери використання поліграфів стосуються внутрішньовідомчої діяльності. На детекторі брехні будуть перевіряти кандидатів на посади в структурі міністерства, чи не мають вони алкогольної або наркотичної залежності, схильності до суїциду, кримінального минулого або зв'язків з криміналітетом, і взагалі – які їхні мотиви вступу на посаду.
Перевіряти чесність співробітників можна буде також при проведенні службових розслідувань і перевірок.