Згідно з цими документами, ЄС може видати Україні макрофінансову допомогу на зазначену суму після погодження з Міжнародним валютним фондом. Кредит буде виданий чотирма траншами, з максимальним терміном погашення 15 років.
Операційні витрати на надання кредиту повинна фінансувати Україна. Кредитор зможе негайно припинити видачу коштів «у випадку порушення угоди».
При цьому, як сказано в супровідних документах, наразі уряд не може повідомити відсоткову ставку за кредитом та в цілому майбутні витрати державного бюджету на погашення боргу.
Адміністрація президента, уряд та фракція ПР згодні прийняти законопроект у першому читанні.
Нагадаємо, у лютому цього року Україна і Європейський Союз підписали меморандум про виділення Києву макрофінансової допомоги в розмірі 610 млн євро.
Меморандум про взаєморозуміння передбачає виділення траншів кредиту в розмірі 100, 10, 250 і 250 млн євро. Термін реалізації програми допомоги становить два роки з моменту вступу Меморандуму в силу.
У вересні глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що виділення Європейським Союзом 610 млн євро макрофінансової допомоги Україні залежить від відновлення співпраці з МВФ.
Основною проблемою у взаєминах з МВФ останніми роками стало небажання української влади підвищувати тарифи на газ для населення і теплокомуненерго.
Однак, 2 листопада газета ZN.UA з посиланням на власні джерела написала, що президент Віктор Янукович погодився на підвищення тарифів на газ, ревізію пільг для населення та бізнесу, ослаблення курсу гривні до долара США для відновлення програми співпраці з МВФ. Зокрема, підвишення підвищення тарифів на газ для населення стосуватиметься лише тих споживачів, що використовують понад 3,5 тис. м³ газу на рік.