Торги відбулись по дев’яти з десяти лотів. По одному з лотів торги було відмінено через недостатню кількість допущених до участі у тендері.
На усі лоти подавало заявки ТОВ «Сіті транспорт груп» Ігоря Чуркіна, цій компанії належить бренд «ЛАЗ». Майже у всіх випадках заявки цієї компанії були дешевшими від акцептованих пропозицій. Однак МОЗ обрало інші пропозиції з невідомих причин. Протокол відхилення пропозицій поки що на сайті «ВДЗ» не опубліковано.
По семи лотам акцептовано пропозиції ПрАТ«НВО «Практика» на суму 713,69 млн грн. Саме цій фірмі ще перед тендером пророкували перемогу деякі народні депутат від «Батьківщини», які вимагали від Генпрокуратури та СБУ не допустити розкрадання коштів державного бюджету на цьому тендері. Нардепи повідомляли, що майбутнього переможця визначено ще до тендеру, а загальні видатки на закупівлю «швидких» нібито буде завищено на суму близько 200 млн грн.
НВО «Практика» належить Олегу Висоцькому. У 2006 році його було призначено головою Держкомітету з питань технічного регулювання та споживчої політики. Тоді уряд очолював Юрій Єхануров. В свою чергу Єхануров був президентом Спілки малих підприємств України, а Висоцький у цій структурі був віце-президентом. Після відставки уряду Єханурова Висоцького теж звільнили з державної посади і він повернувся до «Практики». У 2011 році «Ощадбанк» купив у фірми Висоцького майже дві сотні інкасаторських броньовиків за 100 млн грн.
Також підряди на тендері МОЗ отримали ІП «АІС-Столиця» на 48,92 млн грн та ТОВ «Ілатанмед» – 97,35 млн грн.
Раніше «АІС-Столиця» належала нардепу від Партії регіонів Дмитру Святашу. Однак після проблем з неповерненням банківських кредитів на 1,8 млрд грн. її перереєстрували на панамські, а потім на кіпрські офшори.
Фірму «Ілатанмед» заснувала Ольга Писана, відома як бухгалтер фірми «Крас» Федіра та Віталія Саворовських. «Крас» разом з ТОВ «Горал» із групи Фісталів був постачальниками «швидких» на 200 млн грн для МОЗ у 2011 році. Тоді фірми зірвали строки поставки і виявилось, що автівки не були начинені усім необхідним медичним обладнанням. Відтак Раїса Богатирьова незабаром по призначенню головою МОЗ ініціювала судові позови з вимогою стягнути з постачальників 40 млн грн штрафних санкцій. Ще до остаточного завершення усіх судів «Крас» і «Горал» оголосили самоліквідацію. А їх місце в державних тендерах зайняли нові компанії «Ілатанмед», «Автоспецпром» та «Мед-інвест». Засновниками цих фірм є менеджери з компаній Фісталів та Саворовських. При цьому у останньому тендері МОЗу окрім «Ілатанмеду» брав участь і «Автоспецпром».
Як повідомлялось, цього року на закупівлю автомобілів швидкої допомоги планувалось витрати 922 млн грн із державного бюджету.
Нагадаємо, згідно з висновками Київського науково-дослідного інституту судової експертизи, Міністерство охорони здоров’я переплатило за нові карети швидкої допомоги Peugeot Boxer більше, як третину виділених на них грошей. При закупівлі машин швидкої допомоги у 2012 році бюджет зазнав збитків на 56 млн 619 тис. 614 грн. Так, за кожну автівку МОЗ віддав ТОВ «КРАС» 649 тис. грн, натомість експерти оцінили машину з усім наявним у ній обладнанням у 465 тис.
Згодом Міністерство охорони здоров’я повідомило, що закупівлю 216 автомобілів швидкої допомоги було проведено до призначення Раїси Богатирьової міністром.