Учасники протесту заклеїли собі роти стікерами: "Звільніть Кірона! Свобода слова! Журналістика – це не злочин".
На акції були присутні близько 20 осіб і аналогічна кількість журналістів.
Британський Національний союз журналістів виступив у ролі співорганізатора акції, назвавши ситуацію із затриманням журналіста неприйнятною.
"Йому загрожує до семи років в'язниці тільки за те, що він виконував свою роботу. Він повинен бути негайно звільнений", – повідомляє прес-служба спілки журналістів.
Підписану 1400 журналістами петицію передали працівникам російського посольства.
Як і всім іншим заарештованим, 29-річному репортерові з лондонського району Пекхем пред'явлено звинувачення в хуліганстві.
Брат Кірона Расселл сказав, що затриманий почувається "використаним і розгніваним".
"Ми думаємо, що він не повинен знаходитися за ґратами, оскільки він не активіст, а журналіст-фрілансер. Його умови далекі від ідеальних: він проводить один в камері по 23 години щодня", – сказав Расселл Брайан.
"Ми сподіваємося, що британський уряд зробить все можливе для його порятунку", – додав брат арештованого журналіста.
Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Їхній корабель взяли штурмом російські прикордонники.
24 вересня слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу.
23 жовтня члідчий комітет РФ перекваліфікував справу щодо акції активістів Greenpeace зі статті «піратство» на «хуліганство».
Серед затриманих – громадянин України Руслан Якушев, який працював на кораблі поваром.
1 листопада російський осередок Greenpeace повідомив, що членів екіпажу судна Arctic Sunrise перевозять з Мурманська до Санкт-Петербурга, однак наступного дня російські ЗМІ повідомили, що арештовані перебувають у Мурманську.