Заяву радника президента Андрія Портнова про доцільності направлення до Венеціанської комісії законопроектів Ставнійчук відмовилась коментувати.
Водночас вона підкреслила, що президент «завжди у всіх питаннях, які стосуються запровадження в Україні європейських стандартів і у сфері права, і у сфері демократії, і у сфері забезпечення прав і свобод реально говорить про необхідність плідної співпраці Венеціанською комісією».
«Абсолютно очевидно, що напередодні асоціації і тих зусиль, які робить Україна для асоціації України в ЄС, відмовлятися чи нехтувати позицією, чи не брати до уваги позицію основної експертної установи і Ради Європи, і Єврокомісії, і Європарламенту, усіх європейських структур – це Венеціанська комісія – неможливо! І цього ніколи не буде зроблено, як на мене», – сказала Ставнійчук.
В той же час вона висловила переконання, що Венеціанська комісія «завжди проявляла щодо України величезне терпіння». Вона підкреслила, що за останніх чотири роки Україна подавала декілька проектів законів щодо реформ у сфері правосуддя та судоустрою. Окрім того протягом останніх двох років, наголосила Ставнійчук, Венеціанська комісія дала три висновки щодо ззаконопроектів реформування прокуратури в Україні.
«Мені видається, що сама адміністрація президента ніколи не обговорювала можливості не співпрацювати з Венеціанською комісією. Тому, я думаю, наша розмова має відбуватися в конструктивному руслі», – додала Ставнічук.
Нагадаємо, радник президента Андрій Портнов під час науково-практичної конференції, яка відбулася 30 жовтня, заявив, що Адміністрація президента може відмовитися від узгодження законопроектів з Венеціанською комісією. "Можливо, ми не будемо витрачати час на багатомісячну процедуру експертизи в європейських інститутах", – сказав він, додавши, що чекає "публічного сигналу" з боку Ради Європи (РЄ), щоб прийняти рішення про продовження або припинення такої співпраці.
Політологи вважають, що заява Андрія Портнова щодо відмови від узгодження законопроектів з ВК, скоріше за все, – його особиста позиція.