В уряді сподіваються швидко знайти компроміс з Японією у СОТ

30 Жовтня 2013, 20:08

"Японія вибрала свій шлях вирішення питання, вона має на це повне право. Справа зареєстрована в СОТ, і перший етап розгляду – це консультації, вони можуть триватиме до 60 днів", – сказав урядовий уповноважений.

П'ятницький зазначив, що деякі принципові суперечки в СОТ тривають роками, проте "більшість вирішується на рівні консультацій". "Можливо, питання зі скаргою Японії також вдасться вирішити на цьому етапі. При цьому Україна не обов'язково скасує мита. Все залежатиме від претензій японської сторони. Можуть бути різні компромісні рішення. Питання має бути дуже серйозним, щоб його затягувати і переводити на наступний етап розгляду до СОТ", – відзначив  він.

Урядовий уповноважений також не виключив, що до консультацій можуть приєднатися країни, які експортують до України автомобілі, – Росія, члени ЄС, що передбачено нормами СОТ.

Як відомо, 30 жовтня  Японія подала офіційну скаргу в Світову організацію торгівлі проти уряду України, який запровадив, на думку японських автомобілебудівників, невиправдано високі митні збори на імпортні автомобілі. Торговельні суперечки на рівні СОТ є складними процедурами, на вирішення яких можуть піти кілька років.

 У квітні набули чинності трирічні спецмита на імпорт в Україну легкових автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням (бензиновим) в залежності від робочого об'єму циліндрів двигуна: 1000 – 1500 куб. см у розмірі 6,46%; 1500 2200 куб. см – у розмірі 12,95%.

Експерти неодноразово критикували уведення спецмит. Антимонопольний комітет України виступив  проти введення спецмит на іномарки. 

 Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що Україна, прийнявши рішення про підвищення ввізного мита на імпортні автомобілі, не порушила принципів Світової організації торгівлі.

Водночас низка країн, зокрема Туреччина та Росія, заявили про  введення у відповідь спецмита на окремі укранські товари, зокрема волоські горіхи, шоколад, вугілля та скло.