"Це не перший прецедент такої реструктуризації", – сказав директор Інституту економіки і прогнозування НАНУ Валерій Геєць, нагадавши, що його установа у свій час була створена на базі ліквідованого Інституту економіки, пише "Коммерсантъ Украина".
За його словами, наукових співробітників обох інститутів не звільнятимуть, а перведуть до діючих інститутів.
"Це тільки початок масштабної реструктуризації, а ці інститути обрані першими у зв'язку з тим, що, на жаль, знаходяться без керівництва після смерті своїх директорів", – пояснив Геєць.
Як з'ясувалося, на базі Інституту української археографії та джерелознавства планується створити Археографічну комісію при Інституті історії України, а Інститут сходознавства повинен увійти до складу Інституту всесвітньої історії.
Керівництво обох інститутів впевнене, що така оптимізація поставить хрест на проведеній ними науковій роботі.
"Наш інститут створювався як міждисциплінарний, постачаючи джерелами весь гуманітарний сектор. Приєднання до якого-небудь іншому інституту зруйнує створену роками структуру. Хоча неофіційно мене запевняли , що звільнень не буде, але гарантій ніхто не дає", – сказав перший заступник директора інституту української археографії та джерелознавства Олександр Маврін.
"Таке злиття порушить цілісність традицій і знищить школу сходознавства як таку. Якби таких інститутів, як наш, було б декілька, то можна було б про щось говорити, але ми єдині, так що з нашої ліквідацією сходознавство пропаде в цілому", – заявив в.о. директора Інституту сходознавства Данило Радивилів.
Проект оптимізації НАНУ критикують і в інших академічних інститутах.
"Втрата спеціальних наукових установ вузького профілю явно позначиться на стані науки в країні. По суті, це не реформа, а вбивство наукової школи, яка ніяк не фінансується державою. Я рішуче проти таких дій", – сказав директор Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАНУ Мирослав Попович.
Як повідомлялось, президія Національної академії наук планує ліквідувати Інститут української археографії та джерелознавства ім. Михайла Грушевського. Про це йшлося в заяві інституту.