Іспанія пояснила США, що стеження за її громадянами є “неприйнятним”

28 Жовтня 2013, 19:59

До іспанського міністерства закордонних справ викликали посла США у Мадриді Джеймса Костоса. У міністерстві дипломату заявили, що подібна практика, якщо інформація підтвердиться, буде розцінена як "негідна і неприйнятна".

Про те , що американське Агентство національної безпеки (АНБ) перехопило протягом місяця приблизно 60 мільйонів телефонних розмов в Іспанії, повідомили раніше газети El Pais і El Mundo.

Матеріали базувалися на документах, переданих журналістам колишнім працівником американських спецслужб Едвардом Сноуденом.

За даними ЗМІ, АНБ збирало інформацію про набрані номери та місця здійснення дзвінка, а не про зміст розмов.

Тим часом делегація Європарламенту прибула до Вашингтона. Члени комітету з громадянських свобод Європарламенту мають намір зустрітися з членами американського конгресу, щоб обговорити ситуацію зі збором розвідувальної інформації.

Окремо від них до Вашингтона прибула делегація з Німеччини, до складу якої входять представники німецьких розвідувальних служб.

Білий дім поки ніяк не прокоментував повідомлення в El Pais і El Mundo.

Тим часом у понеділок японське агентство новин Кіодо повідомило, що в 2011 році АНБ звернулося до уряду Японії з проханням про допомогу в перехопленні електронних повідомлень, переданих по оптоволоконним кабелям, які проходять через Японію і з'єднують її з іншими країнами Азійсько – Тихоокеанського регіону.

Така допомога дозволила б АНБ вести спостереження за Китаєм, однак Японія відмовила у цьому проханні, посилаючись на юридичні перепони та брак кадрів.

Нагадаємо,  британська газета The Guardian з посиланням на секретний документ, переданий журналістам колишнім працівником американських спецсслужб Едвардом Сноуденом, повідомила, що Агенство національної безпеки США прослуховувало більше 200 телефонних номерів 35 лідерів країн світу.

Матеріали, які Сноуден передав німецькому виданню Spiegel, можуть свідчити, що американські спецслужби прослуховували офіси Європейського Союзу та лідерів країн-членів ЄС.

Вашингтон інформацію про стеження спростовує.