«Говорити про «тіньові» домовленості поки зарано, тому що йде дуже серйозна в’язка позиційна маневрована дискусія. І щодо посиленої думки, що Путін вмовляє Януковича вступити в Митний союз і пропонує різного роду інтеграційні пряники у вигляді знижки ціни на газ, кредитів, я вважаю, що це не так. Путін нікого вже не вмовляє, він чітко заявив, якщо Україна підписує угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі, то не матиме преференції вільної торгівлі з країнами Митного союзу», – заявив експерт.
«Навпаки – Янукович вмовляє Путіна, щоб реалізувати свій сценарій вирішення інтеграційної дилеми. Вочевидь на думку українського президента, вирішення її полягає у тому, щоб одночасно бути учасником двох зон вільної торгівлі – ЄС і Митного союзу. Таким чином мати преференції у вільній торгівлі з обома інтеграційними об’єктами», – додав Карасьов.
На його думку, проблема переговорів між Україною і Росією полягає в тому, що «Путін розмірковує цю ситуацію в термінах геополітики і термінах сфер впливу. Його точка зору – підписуючи угоду про асоціацію, Україна підпадає в сферу впливу ЄС як геополітичної, а не торгівельно-економічної величини».
«А Янукович розмірковує в торгівельно-економічних термінах. Тобто дискусія точиться в тому, чи вдасться поєднати ці точки зору», – додав він.
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, у свою чергу, вважає, що непублічність зустрічей Януковича і Путіна пов’язана з їхньою безрезультативністю.
«Результату поки немає. Тому певна інформація з’явиться тільки після того, як будуть конкретні домовленості. А поки – це занадто делікатна тема і сторони не обговорюватимуть умови цих домовленостей», – вважає він.
Політолог також прогнозує, що певна інформація може з’явитися пізніше.
«Певним опосередкованими індикаторами можливих домовленостей може стати, по-перше, жорстка позиція Януковича у проблемі Тимошенко, по-друге, переговори, що безпосередньо причетні до енергетичного або до фінансового сектору. Тобто якщо продовжаться зустрічі на рівні Бойка, Колобова чи Арбузова, – це ознака того, що вони перейшли в практичну площину», – вважає експерт.
Нагадаємо, під час засідання глав держав СНД, що відбулося у Мінську 24-25 жовтня, планувалася зустріч тет-а-тет президента України Віктора Януковича та Росії Владіміра Путіна. Втім, вона була відмінена. А вже 27 жовтня український президент провів зустріч російським у місті Сочі. Про результати зустрічі не повідомлялося.