"Дії фігурантів кримінальної справи перекваліфіковані на статтю "хуліганство" , – сказав Маркін.
Він додав, що стаття про хуліганство передбачає позбавлення волі на строк до семи років.
Маркін також зазначив, що слідство не виключає можливості пред'явлення ряду фігурантів інших звинувачень, зокрема щодо застосування насильства відносно представника влади.
Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Їхній корабель взяли штурмом російські прикордонники.
24 вересня слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу. Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.
Серед затриманих – громадянин України Руслан Якушев, який працював на кораблі поваром.
Згодом Слідчий комітет РФ заявив, що при обшуку судна Greenpeace ймовірно виявили наркотики. Greenpeace назвав заяву про наркотики наклепом, який покликаний відвернути увагу від обурення у зв'язку з арештом активістів.
Amnesty International оприлюднила вимогу до влади Росії звільнити активістів Greenpeace, оскільки звинувачення їх у піратстві безпідставні.
Уряд Нідерландів направив офіційну скаргу на дії російської влади в Міжнародний трибунал з морського права
Читайте також: Як часто урядовці не сприймають акції Greenpeace як мирний протест