Експерт: Янукович не розуміє, що європейські політики допомагають йому зберегти обличчя

23 Жовтня 2013, 12:21

«Європейці намагаються тиснути на Януковича дуже м’яко. Це означає, що, по-перше, вони зрозуміли, що інакше не виходить, а з іншого боку, і не тиснути та прийняти цю ситуацію, також не можуть. Тобто така доволі складні дипломатична гра з боку ЄС», – зауважує експерт.

«Довгий час грали гру, що треба зробити так, щоби Янукович не втратив свого обличчя. Але так довго возилися з цим збереженням обличчям і не помітили, коли європейські політики чи візаві Януковича починають втрачають обличчя. І українська влада, зокрема президент, цієї межі не побачив і почав її переступати. Справді часом виглядає так, що за ним бігають, бо він – балуваний», – зазначив Горбач.

І додає, що вочевидь це також враховуватиметься під час прийняття рішення про підписання угоди про асоціацію з Україною.

«Думаю, всі нюанси зі втратою обличчя європейськими політиками враховуватимуться при ухваленні рішення в ЄС. Якщо говорити, хто конкретно постраждає з боку ЄС у випадку поразки (непідписання угоди. – Ред.), то це, перш за все, місія Квасневського-Кокса, єврокомісар Фюле і ціла низка депутатів-поляків Європарламенту. Очевидно, Польща також може найбільше постраждати в іміджевому плані, оскільки ще й президент Коморовським був активним партнером Януковича у всій цій епопеї», – зазначив він.

Горбач також прогнозує, що Янукович продовжуватиме вигадувати різні варіанти у питанні Тимошенко.

«Янукович гратиме в цю гру до останнього, він зрозумів, що має майже місяць до ради міністрів закордонних справ ЄС і намагатиметься тримати європейців в напруженні до останнього моменту, але й не обнадіюючи, що все вирішено. Можливо, вигадуватиме нові способи, що робити з Тимошенко, і випробовуватиме готовність європейців на ті чи інші варіанти», – вважає експерт.

Коментуючи заяву голови МЗС Польщі Радослава Сікорського щодо трьох країн, котрі готові заблокувати угоду про асоціацію, якщо не звільнять Тимошенко, Горбач сказав:

«Сікорський озвучив хід дискусії на раді ЄС на рівні міністрів закордонних справ 18 жовтня. Тобто він озвучив задекларовані позиції Великобританії, Нідерландів і Швеції. Хоча це не означає, що коло країн зі схожою позицію лише ними обмежиться. Просто якісь країни ще думають, якісь – ще не визначили, якісь – так не думають».

Водночас Горбач додає, що для підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС визначальний голос кожної країни.

«Якщо хоча би одна країна ЄС не проголосує (за підписання угоди про асоціацію з Україною. – Ред.), учасники вільнюського саміту не отримають мандат на підписання цієї угоди», – пояснив він.