"Відповідальність за виконання (вимоги ЄС) лежить на українській владі" , – сказав Сікорський, якого цитує "КоммерсантЪ-Україна".
Водночас, міністри навідріз відмовилися обговорювати з журналістами як подробиці своїх переговорів з президентом, так і ймовірні сценарії вирішення проблеми Юлії Тимошенко.
"За останні роки я чув в Україні безліч планів. Досить, мені не потрібні більше плани. Я хочу побачити результат", – відповів Більдт.
"План є, – доповнив Сікорський. – Але його успіх залежить від президента".
У свою чергу глава МЗС України Леонід Кожара пообіцяв, що Київ зробить все, що потрібно для підписання угоди про асоціацію.
Також перед візитом до адміністрації президента міністри зустрілися з представниками опозиції. Після переговорів лідер фракції " Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що європейські політики виступили проти закону про "канікули" в тюремному ув'язненні: "Ключова вимога ЄС – припинення політичних переслідувань, а не перерва, чи не відстрочка".
Як відомо, 18 листопада Європейський Союз прийматиме остаточне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною 18 листопада.
Посли Франції, Німеччини та Польщі вважають, що без звільнення Тимошенко підписання угоди з ЄС неможливе.
Міністри закордонних справ Європейського Союзу закликали Україну вирішити ситуацію з екс-прем'єром Юлією Тимошенко якомога швидше, оскільки затягування ставить під ризик підписання Угоди про асоціацію. Це випливає із заяв, зроблених 21 жовтня міністрами на початку засідання ради ЄС з питань закордонних справ у Люксембурзі.