Скасовано закупівлю послуг з охорони складів у шести містах: Києві, Харкові, Сімферополі, Перевальному (Крим), Старокостянтинові (Хмельницька обл.) і Яворові (Львівська обл.)
Усі тендери мали відбутися по «закупівлі у одного учасника», замовляти послуги збиралися Управлінням Державної служби охорони при УМВС України.
Вибір неконкурентної процедури й ДСО у якості виконавця аргументували тим, що особливо важливі і режимні об’єкти військових частин, у тому числі склади з ракетами, зброєю та боєприпасами, паливом, військовою технікою тощо повинні охоронятись із вогнепальною зброєю. При цьому лише УДСО має право застосувати вогнепальну зброю при наданні охоронних послуг.
Саме ж Міноборони, зазначалося в обґрунтуванні, забезпечити охорону власних складів не в змозі, оскільки через реформування армії особовий склад Збройних Сил України поетапно скорочується, а відтак можливість залучати військовослужбовців до охорони військових об’єктів також зменшується.
Усі тендери було скасовано нібито через відсутність подальшої потреби у послугах зовнішніх охоронців.
Нагадаємо, у жовтні розпочався останній призов на строкову службу в українській армії, після чого ЗСУ остаточно переведуть на контрактний спосіб комплектування. Таким чином чисельність армії має скоротитися у понад півтора рази.
Як повідомлялось, у вересні Міноборони поповнило свої арсенали мотоблоками та косарками-кущорізами на майже 2 млн грн. А у серпні уклало угоди на придбання аграрної техніки на 1,33 млн грн. Зокрема, шість тракторів Бєларус-892 по 189 тис грн (на сайті «Укравтозапчастини» ціна на трактор – 180 тис грн) та шість дискових борон АГ-2,4-20 по 34 тис грн.
Нагадаємо, 14 жовтня президент Віктор Янукович підписав указ про останній призов та перехід на формування Збройних Сил за контрактом.
Призов на строкову службу збережеться лише у внутрішніх військах.
Проект Концепції реформування та розвитку Збройних сил України (ЗСУ) передбачає, що на реалізацію реформи української армії до 2017 року планується виділити 155 млрд грн, з яких 40,3 млрд грн – додатково залучені кошти.
Розроблена Міністерством оборони реформа Збройних сил України передбачає скорочення чисельності української армії протягом найближчих 5 років з 192 тис. до 70 тис. осіб.
Міністерство оборони України планує до 2018 року на продажі надлишкового нерухомого майна виручити від 6 до 9 мільярдів гривень.