"Ми були абсолютно чіткими щодо того, що повинно бути зроблено. І я сподіваюся, що ми підійдемо до Вільнюсу (саміту Східного партнерства, який відбудеться наприкінці листопада у Вільнюсі – Ред.) так, що будемо здатні святкувати те, що це нам вдалося, і ми будемо продовжувати відносини так, як нам би цього хотілося", – сказала Ештон.
Верховний представник не стала прямо відповідати на запитання про те, чи буде достатнім для ЄС рішення ситуації з екс-прем'єром Юлією Тимошенко шляхом її лікування за межами України, але повернення назад в статусі ув'язненої, тобто без помилування.
"Я не буду вдаватися в деталі. Зараз з цього приводу йде обговорення", – сказала Ештон.
У цьому зв'язку вона звернулася до раніше озвученої позиції ЄС щодо того , що проблема виборчого правосуддя і пов'язана з цим проблема Тимошенко – це "більш широке питання про природу роботи судової системи в Україні в цілому".
"Ми повинні дивитися на те, що відбувається з окремими особистостями, і знайти належний шлях , щоб вирішити те, що повинно бути зроблено", – додала Ештон.
Як повідомлялось, 21 жовтня представники місії Європарламенту Пет Кокс і Александр Кваснєвський прибудуть до України через зміну позицію Віктора Януковича щодо вирішення питання Юлії Тимошенко.
Наприкінці минулого тижня Янукович заявив, що виступає за надання Тимошенко "канікул" в тюремному ув'язненні, для чого Верховна Рада повинна прийняти спеціальний закон, що повністю суперечить компромісу, досягнутому раніше між Януковичем і місією Європарламенту.
Однак міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Україна досягла великих успіхів у виконанні умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, але деякі країни ЄС – Нідерланди, Великобританія і Швеція – не приймуть позитивного рішення без вирішення питання Тимошенко.