«Ставка, про яку йде мова у грі у відносинах Європейського союзу з країнами програми Східного партнерства, є перевіркою ЄС в якості об’єкта зовнішньої політики. Це була добре зорганізована ідея на зближення держав і спільнот колишнього Радянського Союзу до демократії, стандартів прав людини, сучасності та верховенства закону», – пише європарламентар.
Він також зауважує, що поведінка Росії радикально змінила ситуацію. «Росія завжди конкурувала із Європейським Союзом за цей регіон, але до цього часу – це була «м’яка» гра. Сьогодні Кремль вдається до погроз і лякає країни Східного партнерства непереборними проблемами для їхніх економік. Це означає радикальну зміну філософії відносин із Росією, яка показує себе як жорсткий гравець, який має намір домінувати і змусити країни йти шляхом, призначеним ними. Це позбавляє суспільство суверенного права вибору. Якщо Європейський союз піддасться і не створить ефективної контрпропозиції, що дасть можливість його довгостроковим партнерам реальний шанс прийняття рішення без натиску, довіра до нього на міжнародній арені залишиться сильно заплямованою. Коротко кажучи, ми можемо втратити країни Східного партнерства. Буде не зручно, якщо ембарго на вино, коньяк чи газ виявиться ефективнішим від нашої політики», – вважає Сівець.
На його думку, Європейський Союз має зробити терміновий перегляд політики сусідства. «Враховуючи агресію з боку Росії, поточна модель зближення стає неефективною. Ми повинні швидко усунути торговельні бар'єри, візи і сильніше заохотити наших партнерів до спільної роботи», – наголосив європарламентар.