Міністр підкреслив, що існують ризики для підписання угоди, якщо, зокрема, не буде вирішено питання зі звільненням Юлії Тимошенко.
"Україна піддалася б великом ризикам, легковажачи думкою деяких країн-членів ЄС, як Нідерланди чи Німеччина, котрі вважають випадок Тимошенко за символ застосування вибіркового правосуддя", – заявив головний дипломат Польщі.
"Президент Янукович добре знає, які ризики поразки перед фінішем візьме на себе, якщо цього (звільнення Тимошенко – ред.) не зробить", – пояснив він.
На думку Сікорського, однією із можливостей є "часткове помилування".
"Але залишається щораз менше часу. До саміту у Вільнюсі залишилось дві зустрічі міністрів закордонних справ – у понеділок і 18 листопада, перед самим самітом. Якщо на тому останньому зібранні міністри вирішать, що не всі умови виконані – а вистачить одного ветувального голосу – то пізніше уже не можна буде змінити ситуацію", – пояснив Сікорські.
За його словами, якщо саміт у Вільнюсі закінчиться фіаско, то "справа Угоди про асоціацію перенесеться до часу після виборів президента в Україні у 2015 році".
Як повідомлялось, 21 жовтня міністри закордонних справ Європейського Союзу закликали владу України вирішити ситуацію з екс -прем'єром Юлією Тимошенко якомога швидше, оскільки затягування ставить під ризик підписання Угоди про асоціацію.
Також сьогодні представники місії Європарламенту Пет Кокс і Александр Кваснєвський прибудуть до України через зміну позицію Віктора Януковича щодо вирішення питання Юлії Тимошенко.
Наприкінці минулого тижня Янукович заявив, що виступає за надання Тимошенко "канікул" в тюремному ув'язненні, для чого Верховна Рада повинна прийняти спеціальний закон, що повністю суперечить компромісу, досягнутому раніше між Януковичем і місією Європарламенту.