«Не хотілося б, як-то кажуть піддаватися паніці, але все ж потрібно дивитися реальній, а не віртуальній, реальності у вічі, і якось відповідати на її виклики. Місто Суми – «лягло»!…. Ми довго трималися навіть після фактичної загибелі, виконуючи комунальне замовлення і підтримуючи місто Суми в більш-менш нормальному «комунальному» і санітарному стані. Але всьому є межа» – написав Мінаєв.
Він розповів, що мав розмову з керівниками комунальних підприємств міськради, які повідомили про борги казначейства.
«Усі хто працює з бюджетом, а не з тарифом для населення, зупинилися. Один з керівників комунальних підприємств написав заяву на звільнення. У всіх зарплата не плачена, пального немає, матеріалів немає, газ вимкнений, електроенергія на межі вимкнення, боргів «вище даху», постачальники-кредитори вже в судах… До зими не готові», – написав Мінаєв.
Він вказав, що найсерйозніша ситуація з «Шляхрембудом», якому не пройшли близько 12 млн грн коштів громади міста за виконані роботи у квітні-вересні.
«Якщо КП « Шляхрембуд» відімкнуть від електроенергії, то доведеться вимкнути і світлофори в місті… Будемо сподіватися, що «Сумиобленерго» терпляче чекатиме, поки «ситуація прорве» і платежі громади міста підуть через держказначейство. Дуже на це сподіваємося, як і на те, що не буде відключень вуличного освітлення , на якому ми і так економимо», – написав він.
Нагадаємо, у вересні сумська міська рада звернулась до президента тапрем'єр-міністра з проханням вжити заходів щодо забезпечення своєчасної оплати платіжних доручень органами Державної казначейської служби. Станом на 20 вересня управлінням Держказначейства за спеціальним фондом бюджету Сум було не проведено 8,46 млн гривень.
Сумський центр зайнятості у жовтні заявляв, що безробітні в Сумах не отримали виплат за два місяці, борг склав понад 4,5 млн гривень.