Пшонку просять притягнути до відповідальності підлеглих Лукаш за втручання у роботу держрєєстрів

15 Жовтня 2013, 10:06

Компанія "Арт-мастер" – розробник програмного забезпечення єдиних і державних реєстрів – просить притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб Міністерства юстиції, а також в.о. гендиректора держпідприємства "Інформаційний центр Міністерства юстиції" (ДП "Держінформюст" ) Леоніда Богданова. Відповідну заяву на ім'я генерального прокурора Віктора Пшонки підписали понад 160 працівників компанії, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Згідно із заявою, дії чиновників Мін'юсту та глави Держінформюсту призвели до зупинки 1 жовтня роботи реєстрів, що вказує на створення реальної загрози інформаційної безпеки держави". "Богданов протиправно пішов на порушення авторських прав "Арт-мастера", з використанням групи підконтрольних йому програмістів-хакерів вніс зміни до комп'ютерних програм, за допомогою яких забезпечується функціонування реєстрів", – йдеться в заяві компанії.

Керівництво Держінформюсту спростовує всі звинувачення "Арт-мастер". "Звичайно , потрібно щось заявляти, коли самі винні тому, що відбувається. Це просто спроба виправдатися, і до того ж не дуже вдала. Слідством встановлено факти, що компанією "Арт-мастер" в програмний код закладені елементи, які дозволяли впливати на програмне забезпечення реєстрів. Ці елементи не передбачені технічним завданням, тому говорити, що причиною зупинки роботи реєстру були якісь наші дії, абсолютно безпідставно", – заявив Леонід Богданов, підкресливши, що на даний момент реєстри працюють нормально. .

Як повідомлялось, двох службових осіб, які підозрюються у втручанні в роботу комп’ютерів та комп’ютерних мереж Міністерства юстиції, що призвело до блокування роботи державних реєстрів, оголошено в розшук.

Генеральна прокуратура здійснює  процесуальне керівництво у кримінальному провадженні   за ч. 5 ст. 191 ККУ , ч. 2 ст. 361 ККУ за фактами розтрати майна Державного підприємства «Інформаційний центр» міністерства юстиції та несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем та комп’ютерних мереж.

1 жовтня було закрито доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції, ведення яких здійснюється державним підприємством Держінформ'юст.  Реєстри забезпечують діяльність Державної реєстраційної служби, Державної виконавчої служби, органів юстиції і нотаріусів.

Колектив Держінформ'юсту заявив про рейдерське захоплення підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції.

Водночас у Мін’юсті повідомили, що збій системи викликаний "технічними проблемами". Згодом у міністерстві виявили, що  відбулось несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерного обладнання, автоматизованих систем та комп’ютерних мереж міністерства юстиції, що призвело до блокування інформації.

7 жовтня Мін’юст повідомив, що  роботу єдиних та державних реєстрів повністю відновлено.

Компанія-розробник програмного забезпечення держреєстрів ТОВ "Арт-Мастер" заявила, що Держреєстри працюють без захисту і можуть бути зламані третіми особами.

Читайте також: Держреєстри стали жертвою боротьби за можливість освоїти з бюджету 309 млн грн