"Подібний конфлікт далеко не перший, і те, що такі конфлікти повторюються, свідчить про необхідність принципової зміни підходу до тіньової економіки" , – заявив Чаплін.
Водночас, він вважає, що категорично неправі ті, хто нападав на працівників поліції.
"Мешканці Москви повинні діяти мирно, домагаючись не скандалів і погромів, а реальної зміни ситуації, і для цього потрібно бути союзниками влади, а не її супротивниками. А ось міняти, на мій погляд, потрібно дуже багато, зокрема, змінювати багато законів і адміністративні правила", – переконаний Чаплін.
Він навів приклад досвіду Німеччини та Швейцарії, де ситуацію з мігрантами влада добре контролює.
"Чому б і у нас не вжити принаймні трьох заходів? Перше – право на роботу залишити виключно за людьми, які мають реєстрацію в цьому регіоні – в першу чергу, в Москві та Підмосков'ї. Друге – реєстрацію давати тільки тим, хто має тут повноцінне житло з правом власності або довгострокової оренди. Третє, і найважливіше – ввести штрафи в десятки мільйонів рублів за надання роботи без трудового договору, особливо нелегальним мігрантам", – заявив представник РПЦ.
Він вважає, що підприємці повинні розуміти, що прийняття на роботу нелегала загрожуватиме такими штрафами, що "два – три подібних випадки закінчаться повним руйнуванням бізнесу".
Як повідомлялось, 13 жовтня у московському районі Західне Бірюльово почалися масові заворушення, спричинені вбивством 25-річного чоловіка, в скоєнні якого підозрюють вихідця з Середньої Азії або з Кавказу.
Протестувальники розгромили торговий центр «Бірюза», де збираються мігранти. Після того, як поліцейські затримали кілька учасників акції, їхні соратники спробували відбити затриманих у ОМОН. Група агресивно налаштованих людей блокувала поліцейські автобуси.
Група протестувальників, вигукуючи націоналістичні гасла, рушили до місцевої овочевої бази. ОМОН блокував овочеву базу, однак не зміг зупинити учасників акції.
Люди потрапили на територію овочевої бази, виламавши ворота. До цього вони кидати у ворота каміння і пляшки, а також металеву арматуру
На території бази протестувальники розгромили будку охорони, холодильник з прохолодними напоями і дійшли до складських приміщень. Не виявивши на території бази мігрантів, протестувальники пішли.
Під час акції протесту шість працівників поліції постраждали при затриманні порушників громадського порядку.
14 жовтня Росспоживнагляд закрив скандальновідому овочеву базу в Бірюльово.