За її словами, здійснено незаконне втручання до її домашнього комп'ютера, оприлюднене особисте листування.
«Я отримувала особисті погрози від сайту "Українська кривда", невідомі погрожують оприлюднити все моє листування. Я розцінюю це як тиск на мене і мою сім'ю. Крім того, я вважаю, що це безпрецедентна широкомасштабна компанія проти громадських активістів і незалежних журналістів. І як складова цієї компанії – кіберкілерство. Я звернулася до міжнародних організацій, посольств, і вимагаю негайного скликання Міжвідомчої робочої групи, яку очолює Дарка Чепак, інакше цей тиск триватиме й надалі. Оскільки автори публікацій на УК недвозначно попередили, що й далі викладатимуть матеріали про громадських активістів і журналістів», – сказала Оксана Романюк.
Відповідно до цього комітет оперативного реагування на інциденти за участю ЗМІ, який діє при Міжвідомчій робочій групі (МРГ) з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, взяв на контроль звернення Романюк.
Як повідомили у Міністерстві внутрішніх справ, відомості за заявою виконавчого директора ІМІ внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 356 КК України («Самоправство»). Розпочато досудове розслідування.
Самоправство, – це самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією. Карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн) або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців.
Нагадаємо, у березні представники двох комітетів ВР надіслали відкритий лист голові представництва ЄС в Україні Яну Томбінскі щодо ситуації з захистом персональних даних в Україні.
На думку Максима Щербатюка, програмного директора Української Гельсінської спілки з прав людини, в Україні часті випадки з посяганням на персональні дані українців свідчать про системні проблеми з їхнім захистом.