Суддя, що розглядала апеляцію сторони захисту, залишила Сінякова під вартою до 24 листопада.
Захист Синякова вважає арешт незаконним, адже фотограф виконував редакційне завдання порталу Lenta.ru і висвітлював акцію екологів.
Інші 29 активістів Greenpeace, серед яких один українець, перебувають у російському СІЗО та чекають розгляду апеляції на арешт.
Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Їхній корабель взяли штурмом російські прикордонники.
24 вересня слідчий комітет Росії (СКР) порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу. Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.
Amnesty International оприлюднила вимогу до влади Росії звільнити активістів Greenpeace, оскільки звинувачення їх у піратстві безпідставні.
Першим серед затриманих на два місяці арештували російського фотокореспондента Дєніса Сінякова, який висвітлював акцію. Це викликало протест російських ЗМІ.