«Я думаю, таким чином президент усунув подразника для Європи у складі Генпрокуратури, яким по суті виступав Кузьмін, щоб не виникало більше зайвих питань, особливо про додаткові справи Тимошенко. Хоча навряд чи можна переведення людини у такий орган навіть на посаду заступника секретаря назвати жертвою. Звичайно, він (Кузьмін. – Ред.) втратив у своєму впливі, але з точки зору переміщень по державній службі, не думаю, що це є велика жертва», – заявив Якименко.
Як зауважив президент центру “Український барометр” Віктор Небоженко, переведення Кузьміна ще й пов’язане з реформуванням Генпрокуратури.
«Не варто забувати, що ЄС має два питання (до України. – Ред.): відкрито заявляє про необхідність звільнення Тимошенко, втім, ще одна серйозна вимога на шляху підписання угоди про асоціацію – необхідність реконструктурувати Генпрокуратуру… Тому прийнято рішення про створення так званого слідчого комітету чи бюро розслідувань за прикладом московського слідчого комітету Бастрикіна, куди Путін перевів найбільш жорсткі репресивні функції. І скоріше за все Кузьмін займатиметься саме формуванням цього комітету», – зазначив експерт.
Небоженко також припускає, що кадрова ротація пов’язана і з професійними амбіціями Кузьміна.
«Він все таки хоче бути генпрокурором, а Пшонка щоб урочисто пішов на пенсію. Та за «донецькими понятіями» не прийнято одного донецького змінювати іншим. Тому дається певний час, щоб Пшонка пішов. Думаю, з нового року знову загостриться боротьба за того, хто буде головою прокуратури», – зазначив він.
«Тобто доля Кузьміна так складається через активну перебудову політичних і репресивних ресурсів Януковича», – додав Небоженко.
Як повідомлялось, 4 жовтня Віктор Янукоич призначив Рената Кузьміна заступником секретаря РНБО. Того ж дня Генпрокурор Віктор Пшонка підписав наказ про переведення Кузьміна у РНБО.