У Нацбанку переконані, що курс гривні не шкодить конкурентоспроможності експорту

6 Жовтня 2013, 12:58

"Тобто фундаментальних факторів для розширення девальвації з метою захисту нашого експорту я не бачу", – підкреслив Дубихвіст.

При цьому директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук вказала на те, що уряд традиційно при розрахунку держбюджету закладає песимістичний прогноз курсу, щоб переконати інвесторів у безпеці придбання державних цінних паперів.

"У бюджеті наступного року ми закладаємо знову певний резерв для того, щоб інвестор, який купує наші зобов'язання, був повністю впевнений, що країна розуміє, що вона робить, якщо курс змінюється. Тому ці показники не означають, що завтра курс повинен стати таким. Середній у році він може бути в один або в інший бік. При цьому ми заклали всі асигнування, які покриють всі зобов'язання, пов'язані із запозиченнями запозичень", – зазначила Пахачук.

Також вона уточнила, що в середньому на 2014 рік закладається прогноз курсу 8,5. При цьому в першій половині року – 8,3-8,4.

"В середньому у році вийшло 8,50 . І знову ж таки це курс не для обмінних пунктів, а для того, щоб була можливість фінансувати", – резюмувала представник Мінфіну.

Нагадаємо, раніше заступник голови Національного банку Віра Ричаківська заявила, що Національний банк не буде відмовлятися від політики контрольованого плаваючого курсу гривні. 

Позначки:

читати ще