Заставу готовий був внести Петро Порошенко.
Кудінов звинуватив Україну в бездіяльності щодо звільнення рибалки.
"Я думаю, що вона нічого не робить. Я не бачу ніяких зусиль щось зробити, окрім одного консула, який постійно приїжджає і подавав клопотання", – поскаржився захисник.
З ним не погодився директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, який заявив, що українською державою, МЗС "щоденно здійснюються комплексні заходи – як правові , так і політико-дипломатичні з метою повернення Федоровича".
Читайте також: Влада Росії у справі українського рибалки «оглохла і осліпла»
Нагадаємо, 17 липня в Азовському морі сталося зіткнення українського човна і катера берегової охорони прикордонної служби Росії. Риболовецьке судно перекинулося, в результаті чого загинули четверо громадян України, одного – Олександра Федоровича – вдалося врятувати. Вцілілий у зіткненні рибалка переконує, що російські прикордонникинавмисно йшли на таран їхнього човна. Російська ж сторона переконує, що українці спровокували зіткнення.
7 серпня росiйськi правоохоронцi висунули обвинувачення Федоровичу за ч. 3 ст. 256 КК Росiї (незаконний видобуток водних бiологiчних ресурсiв). Відтак українцю загрожує до двох рокiв ув'язнення.
Генеральний консул Генерального консульства Ростов-на-Дону Віталій Москаленко заявив, що Україна вимагає від російських правоохоронних органів закрити справу проти українського рибалки.
Втім, Росія відмовилась повернути в Україну Федоровича, а прокуратура почала розглядати справу.
Згодом прокуратура Маріуполя (Донецька обл.) відкрила кримінальне провадження щодо інциденту в Азовському морі. Генпрокуратура України звернулась до Росії з проханням дати дозвіл допитати російських прикордонників.
Однак Росія ігнорує запити українських правоохоронців щодо цього інциденту.