Міноборони поповнило свої арсенали мотоблоками та косарками-кущорізами на майже 2 млн грн

4 Жовтня 2013, 14:05

Для військової частини в/ч А2192 у селі Городок Житомирської області придбано дев’ять деревоподрібнюючих машин ПЛ-160 по 52,2 тис грн., 21 мотоблок Росич-6Р по 7,8 тис грн. та 11 косарок-кущорізів ЕМ-1,3-01 по 112 тис грн.

Компанія «Укравтозапчастина» раніше належала холдингу «Укрпромінвест» народного депутата Петра Порошенка. Зараз на фірмі стверджують, що її власником є Олег Зімін, давній бізнес-партнер Порошенка.

На тендери подавали заявки і інші компанії. Наприклад, миколаївське ТОВ «Техноторг-Дон» пропонувало кущорізи по 93 тис грн. Однак дешевшу заявку відхилили через формальні претензії: не на усіх сторінках заявки зазначили посаду та прізвище уповноваженої посадової особи учасника і дату підпису, у довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази не було інформації про земельну ділянку.

Відтак єдиним допущеним до участі було ТОВ «Фотон-Україна», засноване колишнім головою Служби автодоріг у Київській області Валерієм Сєрим. Саме з цією фірмою «Укравтозапчастина» цього року розіграла усі виграні тендери Міністерства оборони на 4,01 млн грн. У тому числі армійську закупівлю акумуляторів по високій ціні.

З моменту заснування «Вісника держзакупівель» у 2008 році було опубліковано дані про підряди «Укравтозапчастини» на 457 млн грн. З них 386 млн грн. припало на період з 2010 року, коли президентом став Віктор Янукович.

Як повідомлялось, у серпні Міноборони уклало угоди на придбання аграрної техніки на 1,33 млн грн. Зокрема, шість тракторів Бєларус-892 по 189 тис грн (на сайті «Укравтозапчастини» ціна на трактор – 180 тис грн) та шість дискових борон АГ-2,4-20 по 34 тис грн.

У липні Міноборони відмінило тендер на придбання обмундирування та взуття для вищого офіцерського складу на суму близько 600 тис. грн через відсутність бажаючих брати у ньому участь.

Нагадаємо, проект Концепції реформування та розвитку Збройних сил України (ЗСУ) передбачає, що на реалізацію реформи української армії до 2017 року планується виділити 155 млрд грн, з яких 40,3 млрд грн – додатково залучені кошти.

Розроблена Міністерством оборони реформа Збройних сил України передбачає скорочення чисельності української армії протягом найближчих 5 років з 192 тис. до 70 тис. осіб.