Європейський суд встановив, що українська влада не провела ефективного розслідування інциденту, до якого, можливо, були причетні співробітники колонії.
У січні 2003 року громадянин України Юрій Щокін звернувся до ЄСПЛ зі скаргою про те, що керівництво колонії, в якій відбував покарання його син, а також українська влада не змогли забезпечити йому захист, внаслідок чого він помер від тортур. Крім того, Щокін стверджував, що не було проведено належного розслідування і винні встановлені не були.
ЄСПЛ визнав порушення положень Європейської конвенції з прав людини щодо права на життя, а також те, що ретельного розслідування проведено не було. Згідно з рішенням суду, українська влада зобов'язана виплатити батькові загиблого ув’язненого матеріальну компенсацію у розмірі €30 тис.
У рішенні суду повідомляється, що син Щокіна, який відбував покарання, став жертвою жорстокого насильства, зокрема сексуального, що стало причиною його смерті. Зокрема, акти насильства відбувались в комунальних частинах в’язниці – чергової і душової кімнат, а також у туалеті, протягом кількох годин.
Суд зазначає, що в ході розслідування української влади було знайдено винних ув'язнених, проте "відповідальність влади розглянута не була". Крім того, розслідування вказувало на можливу участь у тортурах персоналу колонії, однак працівник, що був об'єктом розслідування, зник і розшукується донині.
Як писав Тиждень.ua, протягом 2010-2012 років в Україні за катування ув’язнених було засуджено одного працівника Державної пенітенціарної служби
В Amnesty International в Україні вважає, що реальна ситуація із катуванням, зловживанням та перевищенням влади держслужбовців щодо ув’язнених набагато загрозливіша від офіційної статистики.