Стаття у The Washington Post вийшла із заголовком «Для того щоб зрозуміти, чому так багато людей ненавидять Януковича пройдіться його до смішного розкішним особняком».
«Тривала українська криза стосується багатьох речей: геополітика, економіка, лінгвістика, етнічна приналежність», – пише видання.
«Але для багатьох людей, проблема є набагато простішою. Вона стосується президента Віктора Януковича, який, як вважають, використовував свою посаду в якості лідера країни, щоб збагатити себе і його найближче оточення, відоме в Україні, як «Сім’я».
Далі видання подає підбірку твітів із світлинами з Межигір’я.
Похмурі перспективи Україні малює впливова американська газета The New York Times у своїй статті «З відходом президента Україні дивиться у бік похмурого майбутнього».
«Невідомо, чим зараз наповниться вакуум, залишений після відходу Януковича: можливо, звичайним новим керівництвом на чолі з існуючими опозиційними партіями, можливо, хаотичною какофонією голосів під впливом пристрастей на вулиці або, швидше за все, мабуть створення двох або більше конкуруючих центрів сили, які штовхатимуть розділений народ до розділення за югославським сценарієм», – пише видання.
Цілком протилежної думки з’явилася стаття в не менш впливовому американському виданні The Foreign Policy, де автор вважає, що різноманіття Сходу і Заходу в Україні зовсім не таке фатальне, як його описують деякі спостерігачі, а цілком таке, яке є в Італії, Німеччині чи Туреччині.
«Часто кажуть , що Київ говорить як Схід, а голосує як Захід: більшість кияни вільно говорять російською , і більшість з них також підтримують поточну антиурядові революцію, як вони підтримували і Помаранчеву революцію 2004 року. Це означає, що мовні вподобання не так легко корелюють з культурними уподобаннями (Росія проти Заходу) або політичним вибором (Янукович проти демократів), як пропонує парадигма Схід проти Заходу. На величезному просторі між Далеким Сходом і Крайнім Заходом багато російськомовних етнічних українців голосували проти Партії регіонів, підтримують незалежність України , і бояться путінської Росії. Виборці в Дніпропетровській, Полтавській , Чернігівській , і Харківській областях, як відомо, голосують за інші партії. Ані Янукович, ані Партія регіонів не отримали 100 відсотків голосів у будь-якому регіоні. Не дивно, що близько однієї п'ятої демонстрантів у Києві родом проросійських південно-східних областей України», – зауважує The Foreign Policy.
На думку видання, навіть Крим не можна вважати цілком пропутінським чи проросійським, яким його зазвичай змальовують. Тут у центральній та південній частині живуть кримські татари, які становлять 15-20% населення і я сильно підтримують революцію у Києві.
«Загалом образ двох конкуруючих блоків є зовсім неправильним. Україна є надзвичайно різноманітним місцем, з низкою мов, культур, ідентичностей та політичних уподобань по всій країні. Проте у цьому відношенні, різноманітність України є в значній мірі нарівні з тою, яку можна знайти в практично будь-якій країні світу: США, Канаді, Італії, Німеччині, Туреччині, Бразилії, Індії і т.д.», – пише видання.
Різноманіття може іноді призвести до проблем, проте в українському випадку, на думку видання, таке фатальне сприйняття цього різноманіття пов’язано із позицією Росії.
«Є багато причин для такого хибного сприйняття, але центральною може бути нездатність російських еліт та їхніх прихильників на Заході визнати, що Україна є справжньою країною і що українці є багатогранними людьми», – зазначає The Foreign Policy.
На думку німецького видання Frankfurter Allgemeine, Україна за вже не та, чиє керівництво стріляло у демонстрантів і медиків минулого тижня, коли країна була вже на межі повномасштабної громадянської війни.
Проте, зауважує видання, чи зможе Україна рухатися далі стабільно, буде вирішуватися в Москві. Президент Росії Владімір Путін все ще не програв битву.
«Керівництво Росії не зможе так просто прийняти, якщо Україна, чию незалежність там не сприяють по-справжньому, більше не підкорюватиметься цілям Москви цілей і покине російську сферу впливу. Росія має багато можливостей зробити життя нової української влади та населення України важким», – зазначає видання, тому на його думку ЄС має всіляко допомогти Україні», – пише Frankfurter Allgemeine.