"Позиція зводиться до того, що ми й самі не тиснемо, і Євросоюз закликаємо не чинити тиску ні на Україну, ні на Молдову, ні на кого-небудь ще. Ми просто показуємо ті можливості, які відкриває євразійська інтеграція, і ті ризики, які несе угода про асоціацію з ЄС" , – сказав він. За його словами, насамперед йдеться про економічні ризики.
Чіжов також зазначив, що, крім іншого, результатом підписання угоди України з ЄС може стати зростання цін на російські товари, що надходять в Україну. "Якщо країна впроваджує нормативи ЄС, то ці товари (російські), можливо, доведеться "доробляти" до відповідності стандартам Євросоюзу. <… > Товар буде коштувати дорожче" , – сказав він.
На думку Чіжова, вступ України і Молдови до Митного союзу принесе їм більше користі, ніж європейська інтеграція.
"Всі ці країни – пострадянські держави, як їх прийнято тепер називати, які були пов'язані тисячами економічних ниток з російською економікою, так і залишаються. Якщо вони вступають в МС, то зберігають ці зв'язки і, природно, будуть користуватися всіма благами повноправних членів євразійської інтеграції".
Що стосується Євросоюзу, то Чіжов зазначив, що "ЄС жодній з цих країн ніколи не обіцяв повноправного членства, і, на моє щире переконання, в досяжній перспективі робити цього не збирається".
Читайте також: Між двома «монстрами». Чому Янукович робить ставку на Європу