Інцидент між священиками трапився 13 травня цього року на поминальну неділю в сусідньому селі Новосілка цього ж району. Першим на кладовище приїхав отець Олег.
"Він збирався правити панахиду. А приїхав отець Миколай і на кладовищі вдарив нашого священика долонею по обличчю, щоб той забирався геть. Це вже не перша його зухвала поведінка і погрози. Я про це дізнався від отця Олега й сказав йому, щоб ніяк не реагував на його провокації. Тому ми вирішили заявити в міліцію, щоб привернути увагу до такої поведінки. Правоохоронці спрацювали справедливо і справу передали до суду", – повідомив єпископ УПЦ КП Марк.
Настоятель Миколай запевняє, що не бив отця Олега, а лише відштовхнув.
"Він перегородив мені дорогу. Тому я так вчинив. Бити я його не й не збирався. Хоч на суді він стверджував, що я вдарив його долонею, а свідки кажуть, що кулаком. То хай визначаться чим саме. Я не став щось доводити, зрозумів, що взагалі не треба було вступати в діалог. Тому свою вину визнав. Вказані години всі відпрацюю, бо ніякої роботи не боюся", – сказав отець Миколай.
В селі Пушкове церкви УПЦ КП і УПЦ МП розташовані майже поруч.
"Наша церква побудована раніше. А Московський патріархат свою дерев'яну звів через рік після нашої. І такі випадки не поодинокі. Нам дивна позиція їхньої єпархії. Адже є навколишні села, де зовсім немає церкви. Постійна провокаційна і негативна поведінка їхніх священників призведе до того, що ми будемо заявляти про розпалювання міжконфесійної ворожнечі", – наголосив єпископ Марк.
Як повідомлялось, у червні Помісний Собор УПЦ КП в своїх постановах зазначив необхідність діалогу з УПЦ МП для подолання існуючого церковного розділення і утворення в Україні єдиної Помісної Української Православної Церкви з Патріаршим престолом у Києві.
«Ми ще раз закликаємо вас відновити підготовку до діалогу, яка, після успішного початку восени 2009 року перервана під тиском Московської патріархії», – наголосили в УПЦ КП.
Читайте також: Янукович поставив під загрозу мирне співіснування українських церков