За це рішення проголосували 56 з 58 присутніх депутатів міськради (всього в міськраді – 76 депутатів).
«За наявності коштів на рахунках міськбюджету і бюджетних установ казначейством не проводяться платежі на їх утримання, виконання сезонних робіт з благоустрою, будівельно-монтажних робіт на об'єктах будівництва, ремонт житлового фонду, капітальні витрати в установах охорони здоров'я. Це ставить під загрозу забезпечення життєдіяльності міста, підриває економіку підприємств (в першу чергу комунальних), впливає на виконання бюджетів усіх рівнів. Також не платяться лікарняні співробітникам бюджетних і комунальних установ, не фінансується харчування дітей у школах та дитсадках, під загрозою – зрив початку опалювального сезону і функціонування ЖКГ» , – сказано у зверненні.
У зверненні йдеться, що станом на 20 вересня управлінням Держказначейства за спеціальним фондом бюджету Сум не проведено 8,46 млн гривень.
У 2012 році заборгованість міського бюджету перед постачальниками товарів і послуг , підрядними організаціями за виконані роботи склала понад 40 млн гривень.
«Просимо вжити заходів в рамках повноважень для вирішення цього питання в частині недопущення порушень гарантованого права територіальної громади на самостійність місцевих бюджетів, у тому числі – шляхом ініціювання перегляду відповідних нормативно-правових актів» , – сказано у зверненні.
Мер Геннадій Мінаєв заявив на сесії, що міськрада просить президента і прем'єр-міністра внести зміни до бюджетного кодексу і вивести рахунки місцевих бюджетів з Держказначейства.
Нагадаємо, ще у липні директор Сумського міського центру зайнятості Микола Кухтик заявив, що казначейство позбавило державної допомоги чотири тисячі безробітних.
Про блокування коштів Держказначейством заявляли і інші міста. Улітку міста навіть започаткували акцію мирного "вибивання" грошей з казначейства.