«На криголамі Greenpeace «Арктик-Санрайз», затриманому ФСБ під час мирного протесту проти видобутку нафти на арктичному шельфі, перебуває і громадянин України Руслан Якушев, він корабельний кок.
Всього на судні 27 осіб із різних країн. Зв'язку з кораблем немає», – повідомив співробітник московського офісу Greenpeace.
Він зазначив, що юристи Greenpeace International очікують, що їм негайно нададуть можливість зустрітися з активістами, яких чотири дні протримали під наглядом озброєних людей, не дозволяючи дзвонити рідним або зв'язуватися з юристами.
Виконавчий директор Greenpeace International Кумі Найду заявив, що акція протесту проти нафтового освоєння арктичного шельфу була виключно мирною і ненасильницькою, така жорстка реакція російської влади нічим не обгрунтована.
«Наші активісти керувалися в своїх діях лише сильним бажанням запобігти руйнуванню природи Арктики. Їх проти бажання тримали кілька діб під наглядом озброєних людей без можливості захищати свої інтереси. Ми вимагаємо негайного звільнення активістів», – заявив Найду.
Як повідомлялось, Слідчий комітет Росії (СКР) порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу у Печорському морі.
Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.
Раніше ФСБ Росії не виключала, що затриманих на борту криголама Arctic Sunrise екологів звинуватять у тероризмі, оскільки, коли надувні човни грінпісівців наблизилися до платформи, «газпромівці» помітили на одному з них предмет, що нагадував вибуховий пристрій.
Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Пізніше їхній корабель «Арктік Санрайз» взяли штурмом російські прикордонники, які вирішили конвоювати судно до Мурманська.