Найбільше терактів стається в Іраку. Так за даними ООН, станом на вересень протягом року там загинуло білше 3400 осіб. Майже третина терористичних нападів сталися у Багдаді. Експерти пов'язують таку терористичну активність з посиленням напруженості між шиїтською таі сунітською громадами Іраку.
Найкривавіший теракт стався 28 травня у Багдаді, коли у різних частинах іракської столиці здетонували 11 бомб в автомобілях. Внаслідок цього 82 людини загинули, ще 130 отримали поранення.
16 червня в Іраку внаслідок вибухів семи замінованих автомобілів загинуло 40 людей.
У серпні знову стався масштабний «автомобільний» теракт. У Багдаді вибухнули дев'ять замінованих автомобілів. Загинули щонайменше 50 людей, 140 отримали поранення.
4 вересня в іракській столиці серія вибухів і стрілянина забрали життя 60 осіб.
Також багато терактів сталося у Пакистані. Найкривавіший стався у квітні. Внаслідок вибухів у густонаселенному районі міста Карачі двох автомобілів загинуло 52 людини загинуло і понад 170 отримали поранення.
У червні на північному заході Пакистану смертник скоїв напад на похорон. В результаті теракту загинули 20 людей, щонайменше 50 отримали поранення.
Внаслідок ще одного теракту, що стався у місті Кашмір у червні, загинули дев'ять альпіністів, п’ятеро з яких українці.
У вересні стався теракт біля християнської церкви у місті Пешавар. Загинуло 50 людей, поранення отримали 70. Згодом стало відомо, що цей здійсненили два смертники.
У лютому в Індії у результаті подвійного теракту в місті Хайдарабад загинули 20 людей, 82 людини отримали поранення. Вибухи сталися в адміністративному центрі, де розташовані офіси великих західних IT-компаній, у тому числі – Google і Microsoft.
У США найрезонанснішими стали квітневі вибухи на фініші Бостонського марафону, внаслідок яких дві людини загинули, щонайменше 107 постраждали. Президент США Барак Обама назвав ці вибухи терактом. Підозрювані в організації теракту в Бостоні брати Царнаєви – етнічні чеченці, уродженці Киргизстану. 26-річний Тамерлан Царнаєв загинув в ніч проти 19 квітня під час перестрілки з поліцією, його 19-річний брат утік, однак за добу його затримали. Триває слідство. Наразі прокуратура не прийняла рішення про те, чи вимагати для Царнаєва смертної кари. Остаточне рішення, ймовірно, приймуть до кінця жовтня.
11 травня 2013 року в місті Рейханли на півдні Туреччини, неподалік від турецько-сирійського кордону також стався один із наймасштабніших терактів в історії країни. Внаслідок двох вибухів замінованих автомобілів біля будівлі мерії у промисловому районі міста, що відбулись з інтервалом в 15 хвилин загинула 51 людина, ще 155 отримали поранення, також зазнали руйнування кілька будівель.
У червні у Нігерії вчинено криваву атаку на храм. В результаті теракту загинули 44 прихожанина. Імовірно за нападом стояло екстремістське угрупування "Боко Харам".
6 липня бойовики-ісламісти напали на школу-інтернат у місті Мамуд, штат Йобе (Нігерія), убивши при цьому 42 людини, серед яких 29 школярів і вчителів, і потім підпалили школу. Влада поклала відповідальність за атаку на бойовиків "Боко Харам".
У серпні у Лівані сталися наймасштабніші з 1990 року теракти. У одному із найбільших міст країни – Триполі – прогриміли два вибухи біля мечетей, один на півночі міста, інший – у центрі. У результаті вибухів загинуло 42 людей, 500 осіб були поранені.
21 вересня у торговому центрі столиці Кенії Найробі невідомі влаштували стрілянину. За останніми даними, у результаті нападу бойовиків-ісламістів на торговий центр Westgate у Найробі загинуло 62 людей, понад 170 осіб постраждали. Серед жертв – багато дітей і білошкірих громадян.
Відповідальність за напад взяло на себе ісламістське угруповання "Аль-Шабаб". Вчора часом міністр внутрішніх справ Джозеф Оле Ленку заявив, що операція з порятунку заручників, які вижили, близька до завершення, а п'ятьох нападників вдалося заарештувати, один з них пізніше помер від ран. Цю трагедію вже назвали однією з найкривавіших у Кенії з 1998 року.