«Серед умовних індикаторів, які ЄС виділяє по даному пункту, – чотири персони . Це Григорій Філіпчук, Валерій Іващенко, Юрій Луценко та Юлія Тимошенко. Філіпчук , Іващенка і Луценка вже звільнені. Скажіть, виконання трьох індикаторів з чотирьох – це прогрес чи ні? Ще один момент: в ЄС вважають , що вибіркове правосуддя – це комплексна проблема, це проблема механізму, а не однієї персони», – заявив Єлісеєв в інтерв'ю "КоммерсантЪ-Украина".
За його словами, є окремі країни, для яких «ця справа стала політичним символом, вони намагаються персоніфікувати дану проблему».
«Звичайно, ми продовжуємо напружено працювати над її вирішенням, яскравим прикладом цієї роботи є місія Олександра Кваснєвського і Пета Кокса. Сподіваюся, вона буде успішною», – зазначив представник України при ЄС.
За його словами, некоректно «ставити знак рівності між ситуацією навколо однієї особи, ким би вона не була, і долею історично важливої для українського народу угоди про асоціацію».
«Ця оцінка повинна стосуватися реформ, які, до речі, потрібні не Брюсселю, а нашим громадянам. Ми за короткий термін провели революційні зміни системи правосуддя, які повинні були відбутися ще років 15 тому, коли Україна стала членом Ради Європи. Ми зробили те, чого від нас очікували довгі роки», – заявив Єлісеєв.
Як повідомлялось, 20 вересня комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт і голова комітету з питань закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок заявили президенту Віктору Януковичу про важливість прогресу в справі колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та змінах виборчого законодавства в країні.
Нагадаємо, під час конференції у Ялті президент Віктор Янукович повідомив, що Україна поки не прийняла рішення щодо долі Тимошенко. При цьому він вкотре наголосив, що через Тимошенко Україна «платить найвищу ціну на газ у світі».