В інтернеті з’явився сайт, на якому можна замовити вбивство людини. Ресурс називається Assassination Market (Ринок вбивств) і його користувачі у відкритому режимі збирають гроші на замовні вбивства відомих політиків.
Як з'ясував кореспондент Forbes Енді Грінберг (Andy Greenberg), сайт функціонує як краудфандінговий майданчик – кожен відвідувач може «пожертвувати» певну грошову суму на вбивство тієї чи іншої людини. У тому випадку, якщо вбивство буде скоєно, той, хто виконає замовлення, отримає всі зібрані на ресурсі кошти. Зробити внесок можна за допомогою біткоінів (анонімної електронної криптовалюти). Отримати доступ до «Ринку вбивств» можна тільки за допомогою анонімної мережі Tor.
Як пише Грінберг, «Ринок вбивств» функціонує вже більш, як чотири місяці. За цей час на сайті було розміщено кілька «замовлень». Зокрема, користувачі ресурсу почали збір грошей на вбивство президента США Барака Обами, президента Франції Франсуа Олланда, прем’єр-міністра Фінляндії Юркі Катайнена. Зокрема гонорар за смерть американського президента нині становить 40,26 біткоінів, що в доларовому еквіваленті приблизно дорівнює 27597, 58 доларів США.
Найбільшу суму зібрав проект – вбивство глави ФРС США Бена Бернанке, який вважається головним противником розповсюдження біткоінів. Користувачі сайту зібрали для його вбивства близько 124 біткоіни (що на момент написання цієї замітки дорівнювало сумі в 85 тисяч доларів США).
Гіпотетичний засновник «Ринку вбивств», який вступив у листування з кореспондентом Forbes, заявив, що сайт має намір у майбутньому зібрати багато користувачів і допомогти вбити багато політиків, щоб «змусити всіх боятися займати будь-яку державну посаду». «У результаті сайт знищить всі уряди по цілому світі. Я вірю, що це змінить світ і зробить його кращим», – заявив творець «Ринку вбивств», який підписується псевдонімом Кувабатаке Сандзюро (Kuwabatake Sanjuro) за іменем одного з самураїв із фільму «Охоронець» Акіри Куросави.
Анонімна мережа Tor використовується для створення ресурсів, що пропонують нелегальні послуги, не вперше. У жовтня 2013 року правоохоронними органами США був заарештований передбачуваний власник і засновник інтернет-магазину Silk Road (Шовковий шлях) Росс Вільям Ульбріхт. «Шовковий шлях» дозволяв користувачам анонімно купувати і продавати в мережі наркотики. Для оплати замовлених на сайті товарів також використовувалися біткоіни. Після арешту Ульбріхта ресурс був закритий, проте пізніше відновив роботу. Сам Ульбріхт в даний час знаходиться у в'язниці в очікуванні суду. Владою США він звинувачується в змові з метою поширення наркотиків, відмиванні грошей і спробі замовного вбивства.
До речі, ініціатива Tor не така вже й нова. В Україні в соцмережах нерідкими є заклики "скинутись на кілера", аби той усунув чинного президента. Відомі й інші способи "розправи" – гафіті із сумнозвісною червоною цяткою і "розстріли" потртретів Віктора Януковича.
За матеріалами lenta.ru