Як передає ЛІГАБізнесІнформ, Усенко- Чорна повідомила, що дане питання обговорювалося на сьогоднішньому засіданні в ЦВК.
Вона вказала, що комісія планує, як і в попередніх випадках, звертатися до комітету Верховної Ради і, можливо, до суду за роз'ясненням порядку виконання судового рішення.
"Центральна виборча комісія, відповідно до закону, не наділена повноваженнями скасовувати повноваження народних депутатів України. Перелік і суб'єктів, і підстав, які мають такі повноваження, вичерпно визначений у Конституції. ЦВК до таких суб'єктів не належить" , – сказала заступник голови ЦВК.
Також Усенко- Чорна зазначила, що в іншому випадку ЦВК перевищить свої повноваження, за що передбачена кримінальна відповідальність.
Вона також підкреслила, що, відповідно до Конституції, ніхто не зобов'язаний виконувати злочинні вказівки, "навіть якщо вони винесені колегіально і оформлені шляхом судового рішення".
"На мій погляд , якщо так використовувати повноваження, які надані судовій гілці влади, можна взагалі залишитися без парламенту або, принаймні, втратити кожного другого депутата, обраного за мажоритарним округом. Якщо не позбутися такого інституту, як парламентаризм в цілому" , – підсумувала член ЦВК.
Нагадаємо, 20 вересня голова Верховної Ради Володимир Рибак оголосив з трибуни парламенту рішення суду про позбавлення Ігоря Маркова депутатського мандата.
Вищий адміністративний суд 12 вересня задовольнив позов екс-депутата Юрія Кармазіна і зобов'язав Центральну виборчу комісію позбавити депутатського мандата Ігоря Маркова. Після того він покинув лави фракції Партії регіонів.
Читайте також: Марков, ваш мандат! За що регіонали «злили» одеського русофіла