«Підняли це питання депутати Одеської області. Одні кажуть, що правильно зробив суд висновки, а другі кажуть: неправильно. Я під сумнів рішення суду (щодо Маркова – ред.) ставити не можу. Якщо є там порушення закону, і воно очевидне, мабуть, суд на якісь факти звертав увагу і приймав рішення. Прийде рішення суду – я буду визначатися, як поступити», – зазначив Рибак.
«Закони в нас і рішення судів треба виконувати. Ви знаєте, що були раніше прийняті рішення. І я писав апеляції, але мені показували всі документи, і рішення не змінилося. Тому це питання до виборчої комісії. Треба дуже ретельно рахувати голоси на стадії, коли тільки закінчилися вибори», – додав він.
На запитання, як такі рішення суду впливають на народних депутатів, голова Верховної Ради відповів, що «нервувати можуть депутати тільки ті, хто знає, що вибори сфальсифіковані».
За словами Рибака, депутати мають змогу вільно висловлювати свої зауваження і пропозиції.
«Інакше це не партія, коли всі будуть струнко стояти і мовчати, і так далі. Я такого не підтримую, такої партії не має на сьогоднішній день. І не було», – сказав він.
Як повідомлялось, Вищий адміністративний суд задовольнив позов екс-депутата Юрія Кармазіна і зобов'язав Центральну виборчу комісію позбавити депутатського мандата Ігоря Маркова.
Кармазін вимагав від суду позбавити Маркова мандата у зв'язку з тим, що правоохоронці виявили що на виборах на користь Маркова було сфальсифіковано 6038 бюлетенів.
Опозиція назвала це рішення свідченням знищення парламентаризму в Україні.
На думку народногодепутата чотирьох скликань Верховної Ради Тараса Чорновола, позбавлення мандату Маркова спрацювало як залякування й надалі цей інструмент до депутатів не застосовуватиметься.
Сам Марков вважає, що його обвинувачення у фальсифікаціях на виборах пов'язані з тим, що він виступає проти євроінтеграції України.
Нагадаємо також, що раніше через суди позбавили мандатів регіонала Андрія Веревського, депутата від "Батьківщини" Сергія Власенка, Олександра Добмровського та Павла Балогу.