Позафракційного радикала Олега Ляшка вигнали з школи через те, що він був "дуже розумний" і мав гострий язик.
“У перший клас мене везли з Прилуцького дитячого будинку, в Яблунівську школу- інтернат, яка знаходиться кілометрів за 20 від Прилук, – розповідає Ляшко. Я заліз на горище, ховався, щоб мене не везли. Пам'ятаю, що дуже сильно плакав, коли мене привезли до школи. Було таке відчуття, ніби закінчилося життя. За п'ять років я звик у дитячому будинку, тому нікуди їхати не хотілося. А потім – нічого, сподобалося.
З Яблунівки мене вигнали в шостому класі за те, що був дуже розумним. Потім відвезли в Комарівський інтернат, де я закінчив вісім класів, та 11 клас – у Борзнянської школі- інтернаті.
Я нормально вчився, з усіма були нормальні відносини – ніяких негативних емоцій. Добре вчився, скла не бив, чи не хуліганив, але у мене завжди був гострий язик. Я постійно задавав вчителям якісь питання, ставив їх у незручне становище. Наприклад , питав щось у вчителя історії або географії, а він не знав відповіді. Через це за поведінку мені завжди ставили "задовільно". Тобто , зразкової поведінки через мій язик у мене не було, а оцінки, в основному, були відмінними, тільки іноді проскакували " четвірки".
І в школі любив, і зараз дуже люблю історію, географію, українську мову та літературу. Я міг диктант і будь-який твір написати без єдиної помилки. Колись поступав в київський університет на журфак після закінчення школи -інтернату. На написання твору давали три години, а я написав за півгодини. Причому без помилок. Це від природи, тому що, я думаю, навчитися цьому навряд чи можна.
Не любив фізику , математику – точні науки . Я завжди питав , навіщо вони мені потрібні , якщо я збираюся займатися журналістикою."
Відомий українофоб Вадим Колесніченко в школі мав проблеми з поведінкою, кофліктував з учителями і підбурював учнів на бунт.
“Я завжди "качав права" , – зізнається Колесніченко, – доводячи вчителям , наприклад, що вони не мають права залазити в ранці, перевіряти кишені – це порушення. У четвертому – п'ятому класі я вивчив Кримінальний кодекс (до першого класу побіжно вже читав ) і цитував цілі статті. Так, колись я пояснив, що вчителі не можуть перевіряти наші портфелі (а в класі я був лідером), і ми відмовилися показувати портфелі, почали мукати, стукати партами… Нас силою затримали до восьми годин вечора, поки не зібралися всі батьки. У підсумку, діти так і не дали відкрити рюкзаки. Ну а вдома мені, звичайно, батько всипав по перше число.
У мене завжди за поведінку були дуже складні оцінки – я був неспокійною дитиною. Потім почав займатися спортом , і у мене був вільний графік, тому на мене було важко впливати.
Добре пам'ятаю, що в школі я весь час займався боротьбою за свої права.”
Язиката регіоналка Інна Богословська розповідає що була бунтаркою та скандалісткою.
“Я завжди дуже чекала початку навчального року і шкільних занять. У мене день народження 5 серпня, і в цей день в місті ніколи нікого не було, тому ми завжди додатково відзначали мій день народження в школі. Дуже хотілося побачити всіх своїх .
У мене завжди було два доми – школа і дім. І моя класна вчителька була спочатку вчителькою, а потім по життю моєю найкращою подругою. У школі я, можна сказати, жила, була задіяна практично у всіх "гуртках". Вдома ми просто ночували, а в школі, як зараз на роботі – основне життя .
Що стосується улюблених предметів… Прохолодно я ставилася до фізики, тому що нам дуже не пощастило – постійно змінювалися вчителі фізики. Тому, коли у нас з'явився хороший, справжній учитель, було вже пізно, тому що базові знання були упущені.
Найулюбленішими предметами були історія , математика , література та географія .
Мій сусід по парті в якомусь інтерв'ю сказав , що я абсолютно не змінилася – якою була в школі , такий є і зараз. Я завжди добивалася справедливості. І для мене не мало значення – це директор школи, завуч чи вчитель, але якщо він був несправедливий, то я сперечалася, захищала скривджених. Я навіть влаштовувала в у вигляді бойкоту втечі з уроків всім класом, але в кінцевому підсумку вчителі завжди перед нами вибачалися.
Це були вселенські скандали: моя школа була поруч з обкомом партії, тому ми прогулювали урок біля обкому – у вікно хтось побачив і подзвонив до школи. Тоді викликали батьків, розбиралися. Але зробили ми це тому, що один з вчителів обізвав нас мавпами, які висять на хвостах, гойдаючись на люстрі, нічого в цьому житті не розуміють, дурні і ідіоти. Причому це був один з моїх улюблених вчителів, але ми все одно йому оголосили бойкот, і він після цього вибачився перед нами."
Нардеп від "Свободи " Ігор Мірошниченко переконує, що був націоналістом з дитинства.
“Я був українським націоналістом ще в Радянському Союзі, тому що в першому класі, десь через місяць після початку навчання, мене ледь не виключили зі школи, а батька ледь не посадили до в'язниці. Біля школи стояли плакати "Слава КПРС !" і слава якомусь там за рахунком з'їзду. І я ногами в цьому плакаті вибив величезну дірку, якраз біля червоного прапора. Мене затримали десятикласники і привели до директора. Мама якраз була вагітна моєю сестрою. І я сказав, що маму викликають до школи, щоб вішати штори – не вистачило сміливості зізнатися, що я зробив. Але потім все з'ясувалося, і все було дуже серйозно – дитяча кімната міліції, батькові довелося ремонтувати цей плакат…
Одна з найяскравіших записів у моєму щоденнику (а їх було дуже багато) – "Радянським учням заборонено виходити з території подвір'я школи. Ігор на перервах виходить на вулицю і в магазині купує ситро! " . Мама дуже нервувала, лаяла мене. Щоденник мій завжди був червоним. Але записи були дуже смішними. Наприклад , "шептався на уроці" або "голосно бубонів". Це були мої головні проступки у радянській школі .
Після канікул 1 вересня я завжди охоче повертався до школи. Так як вона для мене була не стільки тяжкою ношею, де потрібно гризти граніт науки, скільки можливістю побачити друзів. Звичайно, через місяць після початку навчального року весь цей ентузіазм розвіювався. Але 1 вересня мені дуже хотілося в школу .
Улюбленим предметом у школі була географія – мені не треба було особливо вчити її, я дуже любив карти. Подобалася англійська мова. Цей предмет не був улюбленим, але на нього я регулярно ходив, на відміну від моїх однокласників.
Я не дуже любив алгебру, страшенно не любив її. Але разом з тим , дуже подобалася геометрія. І можу похвалитися: краще всіх орієнтувався в геометрії, навіть краще золотих медалістів (я серед них не був)."
Читайте також Парадний китель шефа СБУ прикрашений російськими орлами
За матеріалами glavred.info