На думку Ганне Северінсен «сьогоднішній сигнал ЄС щодо російського тиску на його східних країн-сусідів є дуже вчасним. Величезна підтримка у європейському парламенті повідомлення про те, що «що вільний вибір країн Східного партнерства не повинен приводити їх до таких наслідків як торгові обмеження, візова політика, мобільність, втручання у заморожені конфлікти», є саме по собі сильним».
Ганне Северінсен цілком погоджується із вчорашньою заявою комісара ЄС із питань розширення Штефана Фюле, що членство у Митному союзі та зоні вільної торгівлі з ЄС одночасно неможливе не через «ідеологічні відмінності» чи «зіткнення економічних блоків», а через правові підстави. Вона також згодна із Фюле у тому, що Росія також може мати користь від «інтеграції країн Східного партнерства до ширшої європейської економіки».
Екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ шкодує, що «Росія за часів Путіна, продовжує велику історичну помилку постійного наголошення на «фантомному болі», через мирний кінець Радянської імперії».
«Росія могла б мати плідні відносини і ще більший вплив, якби вона обрали добросусідське ставлення і визнала раз і назавжди, що більшість України вільно проголосувала за незалежність у 1991 році. Від визнання цього факту, обидві країни могли б мати ситуацію «win – win» добровільної двосторонньої співпраці», – вважає вона.
Пані Северінсен вважає, що це «трапиться у майбутньому, коли Путін стане історією. Але, тим часом, ЄС повинен підтримувати «ближнє зарубіжжя» ЄС від його «фантомного болю». Треба сподіватися, що резолюція ЄС спонукає країни східного сусідства посилити співпрацю з ЄС».
«Я сподіваюся, що у довготривалій перспективі «м’яка сила ЄС» буде сильнішою ніж «великий кийок» Росії», – наголосила Ганне Северінсен.