«(Європарламент) вітає підтвердження з боку президента Віктора Януковича європейських прагнень України. Вітає прогрес, досягнутий Україною, та закликає усі політичні сили в Україні прискорити реформи, необхідні для виконання зобов'язань напередодні Вільнюського саміту та підписання Угоди про асоціацію на саміті. Закликає Росію утриматися від використання у політичних цілях торговельних обмежень і протекціоністських заходів щодо українського імпорту», – йдеться, зокрема, у проекті резолюції, внесеному Прогресивним альянсом соціалістів і демократів.
Загалом усі політичні групи Європарламенту у своїх проектах резолюцій з цього питання висловлюють підтримку країнам «Східного партнерства» у їхніх євроінтеграційних прагненнях укласти Угоди про асоціації з ЄС із створенням поглиблених і всеохоплюючих ЗВТ, засуджуючи при цьому дії Росії із протидії цим процесам.
При цьому Європейські консерватори і реформісти наголошують на важливості готовності ЄС підписати Угоду про асоціацію з Україною і парафувати її з іншими східними партнерами ще до Вільнюського саміту, якщо постане така необхідність.
За процедурою, після дебатів у середу увечері усі політичні групи мають підготувати консолідований проект резолюції, голосування якої заплановано на четвер.
Як відомо, ініціаторами винесення питання на обговорення Європарламенту були члени ЄНП, які внесли заявку під назвою "Тиск , який чиниться Росією на країни Східного партнерства в контексті майбутнього саміту у Вільнюсі". 28 серпня питання торговельних суперечок Росії та України обговорили на засіданні комітету Європейського парламенту з питань закордонних справ.
Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію і зони вільної торгівлі з Євросоюзом на саміті Східного партнерства»у листопаді у Вільнюсі.
Президент РФ Владімір Путін попередив, що країни Митного Союзу введуть захисні заходи для свого ринку, якщо Україна піде на лібералізацію митного режиму з ЄС.