"Наразі у провадженнях проведено значний обсяг слідчих дій, допитано понад 100 свідків, призначено і проводиться комплекс судових експертиз, витребувані відеозаписи з камер відеоспостереження… На даний час це все опрацьовується", – запевнив слідчий.
Рябенко уточнив, що йдеться про кримінальне провадження, зареєстроване за заявами групи народних депутатів щодо заподіяння їм тілесних ушкоджень працівниками міліції, – частина друга статті 365 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за перевищення влади. Друге кримінальне провадження було зареєстроване за заявою працівника правоохоронного органу щодо вчинення йому опору нардепом – частина друга статті 342 Кримінального кодексу України.
"Наше основне завдання – повне і неупереджене дослідження обставин цих подій. А після зібрання усіх необхідних матеріалів та проведення досудового розслідування нами буде надана правова оцінка діям учасників конфлікту з обох сторін", – заявив слідчий.
Як повідомлялось, сьогодні свідчення у ГПУ у справі про побиття депутатів біля Київради дав лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.
Нагадаємо, 19 серпня провладна більшість Київради без опозиції провела засідання і за 16 хвилин ухвалила всі потрібні для себе рішення. Зокрема перерозподілила більше 300 млн грн з бюджету столиці та збільшила штат чиновників КМДА на 37 осіб.
Народні депутати від опозиції проривались у Київраду через вікно, але в сесійну залу так і не змогли потрапити. До зали засідань їх не пропустили бійці «Беркуту».
Під час спроби народних депутатів потрапити до будівлі Київради через вікно, один з беркутівців вдарив в обличчя нардепа від Свободи Едуарда Леонова (відео). Крім того, в результаті сутичок був госпіталізований народний депутат від "Батьківщини" Степан Кубів.
Прокуратура Шевченківського району Києва розпочала два кримінальні провадження щодо перевищення міліціонерами своїх службових повноважень та щодо нанесення тілесних ушкоджень правоохоронцю.
Міліція розпочала провадження за фактом пошкодження майна у приміщенні КМДА.