Валерія Бурлакова Media Officer українського офісу Amnesty International

Жіноче обличчя влади: запізнення, пеленальна кімната у Раді та «рівні можливості»

VIP-хроніки
26 Травня 2013, 15:21

Круглий стіл на тему «Міжнародні історії успіху для просування жіночого лідерства в Україні», що пройшов за участі таких безсумнівних лідерів українського народу як красуня Ірина Бережна, став своєрідним підбиттям підсумків річного проекту «Глобальний віртуальний форум жінок-лідерів».

Як і всі проекти на захист другої статі , форум мав мету довести, що жінки можуть все. Подолати нарешті застарілі гендерні стереотипи. Варто відзначити, що принаймні один з них – «жінки запізнюються» – дами вбили на корню, розпочавши круглий стіл лише на 35 хвилин пізніше анонсованого часу.

Головною родзинкою заходу стала презентація півгодинного відеороліку «Жіноче обличчя влади». Автори шедевру побудували і його та трьох китах: опитуванні випадкових перехожих у київському парку, європейському досвіді та думках самих українських лідерок про нелегку долю «молодих гарних жінок».

Читайте також: Які гендерні стереотипи панують в Україні

До Ради всією родиною

Депутат Європарламенту Лічія Ронзуллі прийшла на засідання з крихітною дитиною, розповідає фільм.

 

В українському парламенті, нарікають депутатки, таке навіть уявити складно. Адже у Верховній Раді немає навіть пеленальної кімнати! На неї, переконані депутатки, які і без дитини на руках не вміють cамотужки тиснути кнопки системи голосування (цим відзначилась, зокрема, Ірина Бережна), варто було б перетворити одну з двох парламентських курилок. Та й атмосфера у нашій Раді не та.

Не помічають жінки, що навіть за відсутності умов для пеленання нормально почувають себе у Раді діти багатьох українських політиків-чоловіків – названий на честь батька син Віктора Януковича, малий Миколи Азарова Олексій, спадкоємець Віктора Пшонки Артем.

Без трусів

Жінкам важче пробиватись на керівні посади, вкотре засвідчують леді. Адже безліч питань у великій політиці вирішуються «не просто без краватки – без штанів та навіть без трусів». При цьому без участі жінок… Юлія Володимирівна, кажуть, пробивалась виключно завдяки своїм чоловічим рисам, вмінню переходити на чоловічу мову. А решті важко.

«Приходить молода гарна жінка, – скромно описує себе Ірина Бережна. – І починає грати у серйозну гру…». Природно, пояснює пані Ірина, це дратує багатьох.

Нерівні можливості

Цікаво, що 65% виборців в Україні – жінки. Але до ВР українські обирають чоловіків – представниць слабкої статі у парламенті лише 9,7%.

Вирішити цю проблему лідерки пропонують найпростішим чином. Потрібно запровадити квоти в прохідних частинах списків політичних сил – це дозволить подвоїти представництво жінок у владі. Про які «рівні можливості» може йти мова у випадку запровадження особливих умов проходження до ВР для жінок, представників нетрадиційної орієнтації чи, приміром, блондинів – не зрозуміло.

Читайте також: Жінкам тут не місце

Але у випадку з представницями слабкої статі це дійсно необхідно, переконані дами. Бо жінки вміють працювати. У якості прикладу пані Ірина Геращенко наводить зовсім не Таїсію Повалій, яка під час першого засідання ВР навіть ніготь зламала. А успішну  лідерку міжфракційного об’єднання «Рівні можливості». Це об’єднання захищає жінок, підкреслює вона. Як кого? Пані з «Рівних можливостей». і гру у сніжки з провладними депутатками засудили, і після побиття Ірини Сех висловились. «Давайте поводитись чемно, коректно», – цитує депутатка заклик об’єднання.