«Бомбардування, обмежене інфраструктурою сирійської хімічної зброї, ймовірно доведе до найгіршого у світі: зростання очікувань і подальшого залучення Сполучених Штатів у громадянську війну у Сирії без значної зміни балансу сил на місці», – вважає експерт.
«Хоча хімічна зброя й призводить до страхітливих результатів, до цих пір вона відігравала обмежену роль у сирійському конфлікті. Серед 100 тис. жертв, більшість гинули від куль та артилерійських снарядів, а не від зарину чи смертельних хімічних речовин. Навіть якщо США і спроможні зупинити використання хімічної зброї у Сирії (складне у військовому плані завдання, і, особливо, складне, якщо мета звести використання до нуля), то це збереже не багато сирійських життів. Війна не стихатиме. Американське бомбардування підніме очікування сирійського народу та сусідніх держав, що призведе до ще більшого втягування США у конфлікт. Тож вороги США – Іран та Росія можуть збільшити свою підтримку Дамаску», – вважає Байман.
За його словами, збільшення фінансової та військової допомоги з боку Ірану та Росії означатиме більше ніж просто компенсацію шкоди від кількох бомбардувань. Крім того, Асад може залишитися при владі, що, скоріш за все, так і буде, а це відображатиме слабкість США.
«Замість того США повинні розширити свої зусилля у роботі із сирійською опозицією. Зміни на місці, необмежені авіаудари – це те, що зробить падіння режиму Асада більш можливим. Якщо США чи його союзники не розгорнуть значних сил на місці, що зараз малоймовірно та небажано, ці наземні сили мають бути розгорнуті самою опозицією. Крім того, без значного впливу Заходу в опозиції тепер значно домінують джихадисти, оскільки вони більш вправні та віддані бійці», – зауважив експерт.
На його думку, справжня перемога буде лише тоді, коли в Сирії опозицію представлятимуть помірковані політики.
«Якщо поміркована опозиція не буде сильною, то послаблення Асада лише дасть зміцнить позиції джихадистів», – підсумовує експерт.