Тюремники заборонили сучасним поетам читати свої вірші ув’язненим підліткам

30 Серпня 2013, 16:37

Доній зазначив, що вже 5-й рік у пам'ять про письменника Юрка Покальчука проводиться літературний фестиваль "Київська Барикада", і цього року в рамках фестивалю 31 серпня та 1 вересня "мали відбутися поетичні читання саме у тих підліткових колоніях, якими опікувався Юрко Покальчук – в Кременчуці та Прилуках".

"Разом зі Спілкою письменників України ми оголосили збір книжок для ув'язнених підлітків в цих колоніях, і зібрали кілька сотень книг. Ми сформували список з 20 українських поетів, готових прочитати власні вірші в цих колоніях", – пише Доній.

"З травня місяця ми вели переписку щодо можливості таких виступів з керівництвом колоній, виїжджали до них на розмову. І отримали згоду: спочатку усну, а потім від Кременчуцької колонії і письмову", – заявляє депутат.

"Я особисто позавчора під'їжджав до керівництва Пенітенціарної служби і спілкувався з заступником по соціально-виховній роботі, і мене було запевнено, що жодних проблем з поетичними читаннями в цих колоніях не буде", – додає він.

Хоча журналістів одного з телеканалів на попередньому етапі намагалися виключити зі списку, усе ж пенітенціарії запевнили організаторів фестивалю, що "журналістів вони не бояться пускати у колонії", зазначає Доній.

"І тут раптом сьогодні зранку – таке! Офіційна відмова і прямо напередодні виступів! Нагадаю, що вже завтра поети та журналісти мали бути в Кременчуцькій колонії, а післязавтра – в Прилуцькій", – обурюється він.

"Чого раптово злякалися в Пенітенціарній службі? Що приховується за стінами підліткових колоній? Там б'ють ув'язнених підлітків??? Чи може там розкрадають гроші на харчування ув'язнених підлітків? Що приховують наглядачі?", – цікавиться Доній.

Він зазначив, що мистецьке об'єднання "Остання Барикада" проситиме міжнародні інституції (посольства та правозахисні структури) провести міжнародний моніторинг у колоніях у Прилуках та Кременчуці.

У свою чергу, Пантюк наголошує, що ідею поетичних читань у цих колоніях і збору книг для них підтримала Національна спілка письменників України.

"Люди щиро відгукнулися на заклик – на сьогодні зібрано понад 500 книжок і понад 100 примірників періодики, переважно юридичного спрямування", – зазначає він, дякуючи всім небайдужим.

Як повідомлялось, минулого року тюремники хвалилися, що в установах виконання покарань загальноосвітнім навчанням було охоплено понад 14 тис. осіб, майже 5 тис. отримали документи про отримання загальної середньої освіти.

Читайте також: Корпорація «Покарання»