«Російською стороною були здійснені пошуково-рятувальні заходи, а також надана допомога у поверненні на Батьківщину тіл загиблих. Разом з тим, враховуючи трагічні наслідки цього інциденту, ми розраховуємо на проведення об'єктивного і всебічного розслідування всіх обставин того, що сталося», – йдеться в заяві.
«Нашу стурбованість викликає тривала відсутність належної реакції російської сторони на дії співробітників Прикордонної служби ФСБ Російської Федерації, зокрема, певні питання виникають з приводу адекватності застосованих ними заходів», – наголосив Кожара.
Він так зазначив, що, на думку української сторони, «встановленню істини і недопущенню подібних трагедій у майбутньому, безсумнівно, сприяла б участь у цьому процесі українських компетентних органів».
«Пропоную провести найближчим часом консультації з консульсько-правової проблематики на чолі з керівниками профільних департаментів наших міністерств», – додав глава МЗС.
Також він заявив про стурбованість неможливістю повернення в Україну потерпілого рибалки у зв'язку з висунутими йому звинуваченнями.
«Українська сторона готова забезпечити проведення необхідних слідчих дій з А.Федоровічем на території України у відповідності з діючими між нашими країнами міжнародними договорами», – сказано в заяві.
«Беручи до уваги широкий резонанс цієї справи в українському суспільстві, звертаюся до Вас з проханням сприяти у якнайшвидшому позитивному вирішенні даного питання в дусі стратегічного партнерства і на основі відповідних міжнародно -правових документів», – резюмував міністр.
Нагадаємо, 17 липня в Азовському морі в районі російського селища Воронцовка внаслідок зіткнення катера берегової охорони прикордонної служби РФ та українського баркасу загинули четверо рибалок, один – врятувався.
Міністерство закордонних справ України вручило ноту тимчасовому повіреному РФ в Україні Андрєю Воробйову щодо інциденту в територіальних водах РФ в Азовському морі.
У відповідь прикордонне управління федеральної служби безпеки РФ у Краснодарському краї заявило, що українські рибалки спровокували зіткнення з російським прикордонним катером в Азовському морі.
Читайте також: Пірати Азовського моря. Російські прикордонники поводяться як їхні сомалійські "колеги"
За фактом зіткнення суден Головне військове слідче управління слідчого комітету Росії порушило кримінальну справу.
Проти рибалки, який вижив, у Росії порушили кримінальну справу справу за статтею "Незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів", санкція якої передбачає штраф до 125 тисяч гривень або до 2 років позбавлення волі.
У свою чергу прокуратура Маріуполя (Донецька обл.) відкрила кримінальне провадження щодо інциденту в Азовському морі. Генпрокуратура України звернулась до Росії з проханням дати дозвіл допитати російських прикордонників.