В Азарова розширили перелік екологічно небезпечних об’єктів в Україні

29 Серпня 2013, 08:51

Як підкреслив міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков, колишній нормативний акт від 1995 року морально застарів, пише "Коммерсантъ Украина".

У новий перелік увійшли теплові електростанції, гідроелектростанції на річках, гідроакумулюючі електростанції, ядерні установки, уранові об'єкти та об'єкти, призначені для роботи з радіоактивними відходами.

Особливо небезпечним з точки зору екології є виробництво будівельних матеріалів, виробництво в сфері чорної і кольорової металургії, а також видобуток і переробка корисних копалин.

У списку опинилися також об'єкти машинобудування і металообробки, за винятком тих, на яких немає цеху хімічної обробки.

До об'єктів хімічного виробництва поставилися особливо прискіпливо.

У перелік потрапили фармацевтичні підприємства, підприємства з виробництва засобів захисту рослин, регуляторів їх росту, мінеральних добрив, полімерних і полімеросодержащіх матеріалів, основних хімічних речовин , а також об'єкти по зберіганню будь-яких хімічних продуктів незалежно від методів і обсягу виробництва.

Вчора була створена робоча група на чолі з віце-прем'єром Юрієм Бойко з доопрацювання цього документа.

Як розповів "глава Держслужби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський, у держслужбу звернулися різні галузеві асоціації , а також Федерація роботодавців України.

"Мінекології хоче змінити перелік екологічно небезпечних підприємств, але це призведе до додаткових екологічним аудитам! Проти них ми і виступаємо, оскільки це суперечить поставленого президентом завдання щодо дерегуляції бізнесу", – заявив Бродський.

За його словами, протягом двох тижнів цей перелік буде доопрацьований разом з представниками бізнесу. 

Як повідомлялось, на початку серпня Бойко наказав розробити новий технічний регламент роботи підприємств підвищеної небезпеки з аварійно-рятувальними, санепідеміологічними і екологічними службами. 

Нагадаємо, 6 серпня в 14:30 в Горлівці на ПАТ Концерн «Стирол» на території заводу з виробництва аміаку, який перебуває на ремонті, сталася аварія. Під час ремонтних робіт на естакаді біля цеху № 1 сталася розгерметизація труби діаметром 150 мм з рідким аміаком, що призвело до його викиду. Внаслідок надзвичайної ситуації загинули 5 людей, 25 постраждали.

Розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України.