"В 2012 році було зареєстровано більш як 2 тис. злочинів, пов'язаних із дрібним шахрайством в інтернеті, а за перше півріччя 2013-го до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено вже 1 878 подібних заяв", – повідомив він.
Начальник управління також зазначив, що досить поширеними залишаються випадки телефонного шахрайства, коли громадянам телефонують або відправляють смс-повідомлення невідомі з вимогою сплатити певну суму за звільнення з міліції їхніх родичів, що нібито потрапили в ДТП або затримані за правопорушення.
Крім того, Литвинов підтвердив, що МВС зафіксувало кілька випадків витоку персональної інформації користувачів при використанні загальновідомих електронних платіжних систем.
При цьому він відмовився назвати, які саме системи допускають витік особистої інформації користувача, але зазначив, що найчастіше причиною таких правопорушень є несумлінність співробітників цих організацій.
Начальник управління боротьби з кіберзлочинністю порадив громадянам для оперативного реагування на правопорушення, пов'язані з використанням електронних систем або телефонії, не писати заяви одночасно в Службу безпеки України, прокуратуру й міліцію, а йти відразу в найближчий райвідділ до слідчого, що внесе заяву в єдину базу.
Також Литвинов підкреслив, що розкривання дрібних кіберзлочинів зараз у МВС становить більш як 50% і це дуже непоганий показник.
При цьому начальник управління зі зв'язків із громадськістю МВС Сергій Бурлаков зазначив, що управління з боротьби з кіберзлочинністю є одним з кількох з повністю укомплектованим особовим складом і відсутністю вакансій.
Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 21 червня засудив до 5 років в'язниці росіянина й 2 українців за викрадення коштів з банківських рахунків за допомогою хакерських програм.
19 березня співробітники СБУ разом з Федеральною службою безпеки Росії затримали 20 осіб за підозрою в причетності до хакерської групи, що зняла з рахунків російських і українських банків близько 8 млрд російських рублів і 3 млн гривень відповідно.
У 2012 році в Україні з особистих рахунків фізичних осіб зникло 11,4 млн грн. в результаті шахрайських операцій в інтернеті.