«Потреба обговорити українсько-російські торгово-економічні відносини виникла не тільки тому, що напередодні нам довелося терміново врегульовувати ускладнення щодо митного оформлення українських товарів у Росії. Принципово важливо те, що на певному етапі різних інтеграційних процесів, в яких беруть участь як Росія, так і Україна, стратегічним партнерам (якими є наші країни) необхідно уточнити позиції і виробити проекцію взаємодії в умовах, які змінюються. Абсолютно зрозуміло, що кожна сторона має обрахувати і свої вигоди, і ризики», – заявив Азаров.
За його словами, у співробітництві з Росією потрібно «системно використати принципи СОТ, щоб знайти оптимальні рішення».
«Україна бачить свою мету в тому, щоб за будь-яких обставин нарощувати обсяги і якість українсько-російських торгово-економічних відносин. Оскільки позитивна динаміка двостороннього товарообігу – це головне наше досягнення за останні роки. Тому проводити нові розмежувальні лінії не в інтересах наших народів. Ми вважаємо, що наша спільна задача – усіляко сприяти збільшенню товарообігу між Україною і Росією, між Україною і країнами Митного Союзу», – підкреслив Азаров.
Він пояснив, що по’яву Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану українська влада сприймає як «реальність, в якій треба працювати».
«Те, що з 1 січня 2015 року це об’єднання вийде на вищий рівень інтеграції і суб’єктом співробітництва стане Євразійський економічний Союз, ми також сприймаємо як об’єктивний фактор економічних відносин. І тому вже зараз влада і бізнес України енергійно пристосовують свої дії до того, щоб у взаємній торгівлі з ЄврАзЕС не було ніяких перепон», – пояснив Азаров.
Як повідомлялось, 27 серпня Колегія Євразійської економічної комісії ухвалила рішення про введення спеціального захисного мита на столовий і кухонний порцеляновий посуд, вироблений в Україні та Китаї.
Останнім часом Росія фактично оголосила торговельну війну Україні у зв’язку з її євроінтеграцією. Дійшло до того, що радник Владі міра Путіна Сєргєй Глазьєв заявив, що Україна, підписавши угоду про асоціацію з Євросоюзом, перестане бути для Росії стратегічним партнером і фактично позбудеться статусу суб'єкта міжнародного права.
Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін попередив, що країни Митного Союзу введуть захисні заходи для свого ринку, якщо Україна піде на лібералізацію митного режиму з ЄС.
Підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС і створення ЗВТ очікується на саміті у Вільнюсі у листопаді.