Він, зокрема, пропонує встановити єдині кольори державного прапора – "берлінська лазур" і "жовтий хром", згідно стандартизованої системі підбору кольорів, розробленої американською фірмою Pantone, пише "Коммерсантъ Украина".
Документ зобов'язує постійно піднімати прапор на будівлях усіх органів влади, транспортних засобах перших осіб держави, керівників урядових делегацій і голів дипломатичних представництв, а також на українських морських і річкових суднах.
У дні державних свят прапор повинен підніматися на будівлях підприємств і житлових будинках; в дні виборів – на будівлях, де проходить голосування; під час проведення чемпіонатів і першостей України – на спортивних аренах.
"Державний прапор вставляється в кронштейн, який кріпиться до фасаду так, щоб древко утворювало з фасадом кут не більше 45 градусів. Нижня частина кронштейна кріпиться до фасаду не нижче двох метрів від землі", – йдеться у законопроекті.
Крім того, наголошується, що в разі одночасного підняття прапори інших адміністративних одиниць або корпорацій не можуть підніматися вище або бути більше державного прапора.
Читайте також: Атрибути незалежності
Зараз порядок використання прапора регулюється постановою Верховної Ради від 1992 року, яка визначає, що державний прапор є прямокутним стягом, який складається з двох рівних за шириною горизонтальних смуг – блакитного і жовтого кольору. Співвідношення ширини полотнища до довжини має бути 2:3.
"Відповідно до Конституції, порядок поводження з державними символами повинен регулюватися законом, але за 22 роки в Україні так і не були узаконені ні прапор, ні герб. У підсумку на нашому прапорі зображуються, які завгодно кольору – від світло-жовтого до помаранчевого, а піднімається він за нормами, що збереглися з часів СРСР ", – заявив Ігор Молоток.
Слід зазначити, що документ не пропонує принципово нових процедур підняття державного прапора в порівнянні з радянськими нормами.
Автор енциклопедії "Геральдика України" Валерій Напіткін розповів, що порядок підняття державного прапора в Україні відповідає міжнародним принципам.
"Тут і не треба нічого міняти. Але закон про державний прапор потрібен. Тому що навіть на урядових автомобілях прапор примудряються розташовувати по-різному – то жовта смуга вгорі, то блакитна. Закріпити кольору треба, але їх необхідно ще й поміняти місцями, тобто вгорі повинна бути жовта смуга, а внизу – синя ", – зазначив Напіткін.
Він пояснив, що гербом України є золотий тризуб, а згідно вексилології (науці про прапори) колір металу повинен бути зверху.
"Прапор Української Народної Республіки був жовто-блакитний, і до такого варіанту слід повернутися. У нас прапор перевернули, а по морській термінології перевернутий прапор означає – терплю лихо", – сказав Напіткін.
Як повідомлялось, нещодавно у Херсоні росіяни вимагали зняти українську державну символіку із пасажирського теплоходу.
Читайте також: Державний прапор України перевертають, підпалюють, рвуть і навіть "змивають" в унітаз