Посол США вказав, що мав зустріч з президентом Віктором Януковичем під час вручення вірчих грамот. Також він повідомив, що мав нагоду зустрічатися з керівництвом "Батьківщини", зокрема лідером фракції Арсенієм Яценюком.
«У цих двох зустрічах мене вразила та ступінь співпадіння позицій, яку я побачив в українських політичних лідерів стосовно їхньої відданості європейському вибору України. Вони сповнені рішучості бачити Україну на шляху інституційного зближення з Європою і скористатися можливістю, яка сьогодні перед ними відкривається», – сказав посол.
Водночас Джеффрі Пайєтт додав, що з нетерпінням очікує на зустрічі з іншими опозиційними політиками, з іншими урядовими керівниками.
Зокрема, дипломат сказав, що хотів би мати нагоду зустрітись з екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко.
«Я хотів би зробити те, що вже робив посол Теффт, який разом із європейським колегою їздив до Харкова і зміг зустрітися з пані Тимошенко. Я зацікавлений вчинити так само, зокрема, щоб почути її погляди на європейський вибір України, її погляди на українську демократію – значною мірою такий же діалог, що я мав з керівництвом "Батьківщини" тут, у Києві», – сказав він.
«Повторю, що одне з головних вражень від цих діалогів це ступінь, у якій прагнення опозиції – в усякому разі "Батьківщини" – збігаються із прагненнями українського уряду. Це визначний консенсус серед українських політичних лідерів на сьогодні про важливість європейського вибору України, про важливість успішного Вільнюського саміту, і про важливість продовження руху України по шляху перетворення на процвітаючу сучасну європейську демократію», – додав посол.
Водночас дипломат вказав, що США бачать Вільнюський Саміт як критично важливу можливість для України піти шляхом перетворення на сучасну європейську демократію. «Ми бачимо неймовірні можливості в Угоді про Асоціацію і у пов’язаній з нею Угоді про глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі … Сполучені Штати хочуть бачити Україну східною межею європейського економічного простору, але також і воротами Європи до Євразії і до всіх змін, що відбуваються у цьому колосальному континентальному масиві аж до Владивостоку і Тихого океану. Отже, це стратегічно важливе рішення, яке перебуває в руках президента і його Кабінету та народу країни. А моя роль – зрозуміти дебати, які тут відбуваються і підтримати тих, хто бажає бачити рух України напрямку перетворення на сучасну Європейську демократію», – додав він.
На переконання посла США, Україна має високі шанси на підписання угоди про асоціацію.
«Є певні критично важливі кроки, які має здійснити уряд на виконання умов, сформульованих Європою для підписання Угоди про асоціацію. У цьому плані ми дуже підтримуємо місію Кокса-Квасьнєвського. Ми бачимо її як незмінний спосіб просунутися вперед. Я сповнений надії і оптимістично налаштований. Я не азартна людина, ставок не роблю, але точно дав би більше ніж 50 на 50», – відповів Пайєтт.